Eštok sa tvári, že koná podľa zákona. V skutočnosti sa však podľa Šimečku riadi príkazmi Fica

27.10.2023 (SITA.sk) – Hoci sa Matúš Šutaj Eštok (Hlas-SD) tvári, že koná podľa zákona, v skutočnosti koná ako na príkaz Roberta Fica (Smer-SD). Uviedol to predseda hnutia Progresívne Slovensko a podpredseda Národnej rady SR Michal Šimečka. Reagoval tak na kroky nového ministra vnútra Šutaja Eštoka.

Neprinesie to nič dobré

„Za prvé dva dni odvolal policajného prezidenta Štefana Hamrana aj oboch viceprezidentov, a mimo služby postavil vyšetrovateľa Jána Čurillu a jeho kolegov. Zemetrasenie v policajnom zbore naozaj neprinesie ani lepšiu bezpečnosť a ochranu ľudí na Slovensku, ani lepšie vyšetrenie všetkých korupčných káuz. Jediné, čo to prinesie, je demonštrácia moci a lepší spánok tým, ktorí by mali čeliť spravodlivosti,” uviedol Šimečka.

Úbohý proces odvolania

Šimečku na tejto situácii mrzí ešte jedna vec, a to pokračujúca degradácia slovenskej politickej kultúry.

„Odvolať policajného prezidenta tri dni predtým, ako mu na vlastnú žiadosť končí služobný pomer, spraviť to bez osobného stretnutia, a zo dňa na deň ho preveliť na druhý koniec republiky, je úbohé a dospelí politici by takto konať nikdy nemali,” uzavrel Šimečka.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: Ficova vláda 2023 – 2027 (koalícia Smer-SD Hlas-SD SNS), predseda PS, predseda Smeru-SD
Zdroj: SITA.sk – Eštok sa tvári, že koná podľa zákona. V skutočnosti sa však podľa Šimečku riadi príkazmi Fica © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *