Eštok nerobí kroky bez predošlej analýzy, tvrdí Pellegrini a verejnosť musí „čistky v polícií “ vnímať veľmi dobre

27.10.2023 (SITA.sk) – Ak zákon hovorí, že každý, kto je podozrivý zo spáchania trestného činu, musí byť postavený mimo službu, minister vnútra inak, ako v zmysle zákona konať nemôže.

Uviedol to predseda parlamentu Peter Pellegrini (Hlas-SD) na margo postavenia mimo služby šiestich vyšetrovateľov okolo Jána Čurillu.

Viac o téme: Ficova vláda (koalícia Smer-SD, Hlas-SD a SNS)

„Som presvedčený, že minister vnútra Matúš Šutaj Eštok (Hlas-SD) tak, ako ho ja poznám, nerobí kroky a rozhodnutia bez toho, aby nemal vopred právnu analýzu, čo môže a čo nemôže urobiť,” uviedol Pellegrini pre médiá.

O funkciu prišli aj policajní viceprezidenti, Pellegrini tvrdí, že takéto „čistky v polícii” musí verejnosť vnímať veľmi dobre. „Konečne budeme mať vo vedení policajtov, ktorí budú robiť všetko pre to, aby sa na Slovensku žilo bezpečne, polícia bude opäť robiť to, čo má a situácia sa zastabilizuje a ukľudní,” uviedol.

Viac k témam: Minister vnútra SR, Odvolanie z funkcie, Podpredseda parlamentu, Predseda strany Hlas-SD
Zdroj: SITA.sk – Eštok nerobí kroky bez predošlej analýzy, tvrdí Pellegrini a verejnosť musí „čistky v polícií “ vnímať veľmi dobre © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *