Emma Zapletalová má za sebou ťažký rok, na ME v Mníchove je ale pripravená zabojovať o čo najlepšie umiestnenie

12.8.2022 (Webnoviny.sk) – Slovenská prekážkarka Emma Zapletalová sa po životnej minulej sezóne v tomto roku trápi. Marcové zranenie členka ju vyradilo z majstrovstiev sveta v americkom Eugene a do akcie sa vrátila až v úvode augusta na Gyulaiovom memoriáli v maďarskom Székesfehérvári.

Krátka príprava na ME v Mníchove

Dvadsaťdvaročná Nitranka skončila v behu na 400 m prekážok na poslednom ôsmom mieste, no boli to jej prvé preteky po 327 dňoch. Atlétka roka na Slovensku za rok 2021 verí, že na majstrovstvách Európy v nemeckom Mníchove svojím výkonom nesklame.

“To, čo som predviedla v pondelok na mítingu v Székesfehérvári, nie je odraz toho, na čo v skutočnosti mám. Na štart som nastupovala s mnohými otáznikmi a tie, žiaľ, ostali. Na tréningoch som sa cítila dobre, ale priamo v pretekoch som potrebovala zistiť, na akej som výkonnostnej úrovni. Chcela som si otestovať, čo asi môžem očakávať v Mníchove. Všetko však ostalo otvorené, nič sa nezmenilo. Stále vlastne poriadne neviem, na čo reálne mám,” uviedla pre web Slovenského atletického zväzu majsterka Európy do 23 rokov na 400 m prek. z vlaňajška a pätnásta v rovnakej disciplíne na OH v Tokiu. Motivácia pred ME v Mníchove jej nechýba.

“Vedela som, že ak nepôjdem do Eugene na MS, mám šancu ísť do Mníchova na ME. Absenciu na svetovom šampionáte som prijala ako fakt s vedomím, že sa čo najlepšie pripravím na kontinentálny vrchol. Mníchov bol v zložitej situácii moje svetielko nádeje. Keď som po mesiaci a pol pauzy bola už stopercentne v poriadku a začala som znova behať, chceli sme stihnúť aspoň ME. To bola moja veľká motivácia. Času na poriadnu prípravu nám nezostávalo veľa, ale snažili sme sa ho využiť čo najlepšie a najefektívnejšie. Na čo to bude v Mníchove stačiť, uvidíme. Sama som zvedavá,” povedala najmladšia členka slovenskej výpravy na ME 2018 v Berlíne.

Atlétka verí v postup do semifinále

Zapletalová si uvedomuje, že nemá takú formu ako pred rokom. Verí však v dobrý výsledok: “Nie je to žiadne tajomstvo, tréneri i ja dobre vieme, že nie som pripravená tak kvalitne ako minulý rok. Nemám toľko nabehané, nemám za sebou najdôležitejšie tréningy. Základ na solídne preteky by mi však nemal chýbať, ani rýchlostne na tom nie som zle. Na tréningoch to vyzeralo fajn, postupne som naberala istotu. Predovšetkým budem rada, ak predvediem svoj typický, klasický beh bez veľkých zaváhaní. Veľmi ma poteší, ak v Mníchove nepobežím len raz, čiže postúpim aspoň do semifinále. Napriek všetkému, s čím všetkým sa borím, si myslím, že ani finále nie je úplne nedosiahnuteľné. Pôjdem však krôčik za krôčikom a uvidíme. Azda mi to vyjde.”

Zapletalová prišla o premiérovú účasť na MS v kariére pre zranenie, ale na kontinentálnom šampionáte sa predstaví druhýkrát.

Pred štyrmi rokmi zažiarila na ME v Berlíne ako 18-ročná v štafete na 4×400 m, ktorej pomohla k postupu do finále a konečnému ôsmemu miestu. V rozbehu aj vo finále bežala v prvom úseku. Vo svojej disciplíne 400 m prekážok nepostúpila z rozbehov.

Zdroj: Webnoviny.sk – Emma Zapletalová má za sebou ťažký rok, na ME v Mníchove je ale pripravená zabojovať o čo najlepšie umiestnenie © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *