Egon Cholakian vyzýva troch svetových lídrov ku konaniu

18.8.2023 (SITA.sk) – Dr. Egon Cholakian, významný vedec známy svojou prácou v oblasti klimatického výskumu a národnej bezpečnosti, sa v naliehavej výzve priamo obrátil na Joea Bidena, Si Ťin-pchinga a Vladimíra Putina. Vyzýva troch svetových lídrov aby bezodkladne iniciovali medzinárodné stretnutie všetkých štátnych predstaviteľov s cieľom riešiť ničivé klimatické udalosti ohrozujúce budúcnosť planéty a ľudstva.

“Vedecká komunita je pripravená okamžite konať, ale na uskutočnenie úplnej a potrebnej zmeny je nevyhnutná politická vôľa,” apeluje. V otvorenom videopríhovore zdôrazňuje, že osud každého obyvateľa Zeme teraz leží na pleciach týchto významných lídrov.

Podľa jeho slov je nevyhnutné venovať pozornosť oveľa závažnejšiemu faktoru, než sú skleníkové plyny a emisie CO2. “Situácia je zúfalá,” tvrdí Dr. Cholakian. “Je to otázka nadnárodnej bezpečnosti, ktorá sa týka každej krajiny a každého jednotlivého občana. Je to záležitosť, ktorá leží výhradne vo vašich rukách – iba vás troch.”

“Už nie je dôvod viesť vojny a zostať rozdelený. Jediný zmysel spočíva v hľadaní spôsobov, ako sa zjednotiť,” tvrdí Cholakian.

13. augusta 2023, Dr. Cholakian vydal svoje prvé verejné vyhlásenie a oznámil spustenie iniciatívy Jednotného medzinárodného vedeckého centra (UISC) na platforme Earth Save Science Collaborative (ESSC). Cieľom tejto iniciatívy je zjednotenie vedcov na celom svete. Vyzýva vedeckú komunitu na okamžité a dôkladné multidisciplinárne skúmanie s cieľom odhaliť a riešiť tento kritický problém.

Apeluje aj na novinárov, aby pomohli dostať tieto zásadné informácie k prezidentom krajín a k všetkým občanom.

Viac informácií nájdete na stránke Earth Save Science Collaborative (ESSC): EarthSaveScienceCollaborative.com

Informačný servis

Viac k témam: PR, Výzva
Zdroj: SITA.sk – Egon Cholakian vyzýva troch svetových lídrov ku konaniu © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *