Dvojica páchateľov napadla a olúpila v Bratislave dvoch seniorov, jedného so zdravotným postihnutím (video)

30.8.2023 (SITA.sk) – Dvojica páchateľov v Bratislave napadla a olúpila dvoch seniorov, jedného dokonca ťažko zdravotne postihnutého. Ako informoval bratislavský policajný hovorca Michal Szeiff, vyšetrovateľ obvinil 25-ročného Matúša M. a 29-ročnú Marcelu T. z okresu Galanta z pokračovacieho zločinu lúpeže.

Krádež hotovosti

Páchatelia v piatok 25. augusta dopoludnia sledovali 89-ročného ťažko zdravotne postihnutého dôchodcu od Trnavského mýta až pred vchod do obytného domu v treťom bratislavskom okrese. Za mužom vošli do vchodu, pričom 29-ročná žena k nemu pristúpila zozadu a chcela mu vziať tašku s osobnými dokladmi a peniazmi.

„Nakoľko sa senior začal brániť, pristúpil k nemu aj 25-ročný muž, ktorý mu za použitia fyzickej sily tašku vytrhol, načo obaja z miesta utiekli,” uviedol hovorca s tým, že dôchodcovi spôsobili škodu krádežou hotovosti vo výške 10 eur.

Druhý útok

Približne tri hodiny po čine páchatelia sledovali ďalšieho seniora od Trnavského mýta až k ulici Za stanicou. Tam 66-ročného muža sotili tak, že spadol na zem, po čom mu jeden z páchateľov zo zadného vrecka nohavíc ukradol peňaženku s hotovosťou 330 eur.

Poškodený muž pri páde utrpel zranenia rúk. Policajti dvojicu páchateľov zakrátko po spáchaní oboch skutkov zadržali a umiestnili do cely policajného zaistenia.

Viac k témam: cela policajného zaistenia, Lúpež, Napadnutie, policajný hovorca, Seniori, zločin lúpeže
Zdroj: SITA.sk – Dvojica páchateľov napadla a olúpila v Bratislave dvoch seniorov, jedného so zdravotným postihnutím (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *