Dvaja muži nezákonne čerpali covidové dotácie, štát tak obrali o viac ako 700-tisíc eur (foto)

18.3.2022 (Webnoviny.sk) – Vyšetrovateľ Krajského riaditeľstva Policajného zboru Trnava obvinil dvoch mužov z obzvlášť závažného zločinu subvenčného podvodu spolupáchateľstvom.

Obvinení vo veku 28 a 33 rokov sú podozriví z nezákonného čerpanie covidových dotácií vo výške viac ako 700-tisíc eur.

V žiadostiach uviedli fiktívne údaje

Ako informovala trnavská polícia na sociálnej sieti, v roku 2020 minimálne od mája do novembra počas núdzového stavu vylákali v rámci projektu „Prvá pomoc“ z viacerých pobočiek Úradu práce sociálnych vecí a rodiny finančný príspevok.

Pri podávaní žiadostí predstierali, že konajú v mene 43 spoločností a žiadali o poskytnutie dotácie na mzdy zamestnancov. V žiadostiach uvádzali fiktívne údaje o mzde a počtoch zamestnancov, založili bankové účty a postupne peniaze z dotácií vyberali. Obvinení takto obrali štátny rozpočet o viac ako 700-tisíc eur.

Dôkazy ich priamo usvedčili

Počas policajnej akcie, ktorú vykonali policajní kriminalisti v utorok, zadržali oboch mužov a vykonali prehliadky vozidla a dvoch rodinných domov v meste Dunajská Streda a obci Trstice. Pri úkonoch zaistili väčšie množstvo peňazí a ďalšie dôkazy, ktoré obe osoby priamo usvedčujú z páchania trestnej činnosti.

Dvojicu mužov vyšetrovateľ zadržal, obvinil a zároveň predložil návrh, aby boli obvinení stíhaní väzobne. Do rozhodnutia súdu zostávajú v cele policajného zaistenia. V zmysle zákona im môže hroziť strata slobody na 10 až 15 rokov.

Viac k témam: COVID dotácie, Podvod, Podvodníci, Prvá pomoc
Zdroj: Webnoviny.sk – Dvaja muži nezákonne čerpali covidové dotácie, štát tak obrali o viac ako 700-tisíc eur (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *