Dopĺňanie ústavy o najobskúrnejšie nápady sa stalo už pomaly športovou disciplínou, tvrdí Šimečka

1.9.2023 (SITA.sk) – Ústava má byť garanciou demokratického zriadenia a rovnosti pre všetkých, nie vitrínou, do ktorej si najrôznejší politici odkladajú svoje politické názory.

Pri príležitosti dnešného Dňa Ústavy SR to povedal líder Progresívneho Slovenska Michal Šimečka. Zároveň skonštatoval, že dopĺňanie ústavy o najobskúrnejšie nápady sa stalo už pomaly športovou disciplínou.

„Predbiehanie sa, kto si tam presadí “to svoje” naozaj nevedie k ničomu dobrému. Tento dokument by mal garantovať rovnosť pre všetkých ľudí, bez ohľadu na ich národnosť, rasu, náboženské presvedčenie, či sexuálnu orientáciu,” uviedol Šimečka. Otváranie a zasahovanie do ústavy podľa neho môže spôsobiť nebezpečný precedens.

„Po septembrových voľbách reálne hrozí vláda Roberta Fica, Milana Uhríka a Andreja Danka. Ťažko si predstaviť, čo by z ústavy zostalo, keby sa do nej pustila partia politikov, ktorí sa dnes otvorene hlásia k Rusku a k neslobode,” doplnil Šimečka s tým, že chce urobiť všetko preto, aby vzniku takejto hrozby pre demokraciu po voľbách zabránil.

Viac k témam: Deň Ústavy SR, Predseda Progresívneho Slovenska, Ústava SR
Zdroj: SITA.sk – Dopĺňanie ústavy o najobskúrnejšie nápady sa stalo už pomaly športovou disciplínou, tvrdí Šimečka © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *