Dôchodkyňa skočila na „lep“ podvodníkovi, uverila dojímavému príbehu a prišla o tisícky eur

11.4.2022 (Webnoviny.sk) – Polícia vyšetruje prípad ďalšej dôverčivej dôchodkyne, ktorá uverila neznámemu podvodníkovi. Ten v telefonickom rozhovore na jej oklamanie použil osvedčenú legendu o dopravnej nehode, ktorú mal jej zať.

Stačil jeden dojímavý príbeh

Ako informovala žilinská krajská polícia na sociálnej sieti, neznámy muž zavolal na pevnú linku 87-ročnej dôchodkyni, predstavil sa ako lekár s tým, že jej zať mal autonehodu, pri ktorej si preťal jazyk a počas nehody zrazil malé dieťa.

„Muž ďalej seniorke uviedol, že jej zať sa dohodol s rodičmi zrazeného dieťaťa na vyrovnaní škody vo výške 10-tisíc eur. Staršia žena však mala k dispozíciu len 6-tisíc eur, ktoré na základe pokynu údajného lekára bola vložiť v dolnokubínskej banke prostredníctvom služby Western Union,” uviedla polícia.

Polícia vyzýva k ostražitosti

V tejto súvislosti polícia upozorňuje seniorov, aby neverili neznámym osobám, ktoré ich telefonicky kontaktujú z rôznych príčin a žiadajú od nich peniaze.

„Žiadame seniorov, aby si skutočnosti uvádzané v telefonáte neznámou osobou ihneď overili telefonicky u svojich príbuzných a kontaktovali políciu,” dodala polícia.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: Podvodníci, Seniori
Zdroj: Webnoviny.sk – Dôchodkyňa skočila na „lep“ podvodníkovi, uverila dojímavému príbehu a prišla o tisícky eur © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *