Dôchodkyňa prišla kvôli podvodu o tisíce. Muž v telefóne sa jej predstavil ako policajt

2.2.2024 (SITA.sk) – O 10-tisíc eur prišla 81-ročná Popradčanka, ktorú telefonicky kontaktoval neznámy muž, ktorý sa predstavil ako policajt. Uviedol, že jej syn spôsobil dopravnú nehodu a poškodení manželia na neho chcú podať trestné oznámenie. Ponúkol však možnosť vyplatenia 10-tisíc eur, po ktorom by trestné oznámenie nepodali.

Ako informovala prešovská policajná hovorkyňa Jana Ligdayová, oslovená dôchodkyňa s touto možnosťou súhlasila a peniaze vložila do banky na dohodnutý účet. Až následne telefonicky kontaktovala svojho syna, ktorý ju ubezpečil, že žiadnu dopravnú nehodu nespôsobil a ani nebol účastníkom žiadnej nehody. Polícia v prípade vedie trestné stíhanie vo veci trestného činu podvodu.

„Kontaktovať svojich blízkych, či informácia od neznámej osoby je alebo nie je pravdivá, je nutné urobiť skôr ako odovzdáme peniaze neznámym ľuďom,“ upozornila policajná hovorkyňa.

Viac k témam: Dôchodkyňa, Podvod, prešovská policajná hovorkyňa, Trestné stíhanie
Zdroj: SITA.sk – Dôchodkyňa prišla kvôli podvodu o tisíce. Muž v telefóne sa jej predstavil ako policajt © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *