Do vojny na Ukrajine sú nútení ísť už aj hráči z KHL. Povolávajú každého, ku komu sa dostanú, tvrdí kustód Červenej hviezdy

27.9.2022 (Webnoviny.sk) – Počas minulého týždňa v Rusku vyhlásili čiastočnú mobilizáciu, no športovci s predchádzajúcimi vojenskými skúsenosťami sa mali na rad dostať až v posledných vlnách.

Podľa kustóda Antona Tiškina z klubu KHL Červená hviezda Kchun-lun, ktorý aktuálne sídli na moskovskom predmestí Mytišči, to tak nie je a povolávacie rozkazy dostávajú už aj hráči a pracovníci klubov nadnárodnej hokejovej súťaže. Upozornil na to český web iDnes.cz.

Je im úplne jedno

“Bohužiaľ, situácia sa naozaj zhoršila. Tí, ktorí nechcú ísť do vojny, končia vo väzení,” uviedol Tiškin na sociálnej sieti LinkedIn a vyjadrenie vlády o tom, že narukuje približne 300-tisíc osôb, označil ako lož.

“Povolávajú každého, ku komu sa dostanú,” napísal. Prezradil tiež, že povolávací rozkaz už dostalo niekoľko hráčov KHL či lekár tímu Avangard Omsk. “Je im to úplne jedno, chcú iba krv,” uviedol.

Mobilizácia sa medzi športovcami mala týkať najmä osôb z klubu CSKA Moskva, ktorý má dlhé dekády napojenie na armádu.

“Prídu na rad, ale až v posledných vlnách. Pokiaľ sa športovci radia medzi vojakov alebo dôstojníkov v zálohe a majú menej ako 35 rokov, môžu byť povolaní. Ani zmluvy s profesionálnymi klubmi tomu nezabránia,” referovali Rusi počas minulého týždňa. Uvedené sa však malo týkať prioritne mužov, ktorí majú skúsenosti s bojom.

Do vojny nechce ísť

Spomenutý Tiškin uviedol, že sa vo vojenskom konflikte na Ukrajine nemieni zúčastniť a vyjadril obavu o svoju rodinu.

“Mam troch malých synov. Bojím sa, že namiesto toho, aby som poctivo pracoval a zarábal pre nich peniaze, pôjdem do väzenia. Som pripravený pracovať za akékoľvek peniaze a na akejkoľvek pozícii. Musím ich však odtiaľ dostať, kým ešte môžem,” doplnil.

Viac k témam: KHL, Mobilizácia, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Do vojny na Ukrajine sú nútení ísť už aj hráči z KHL. Povolávajú každého, ku komu sa dostanú, tvrdí kustód Červenej hviezdy © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *