Dialóg demokratov za okrúhlym stolom sa neuskutoční, politici nemajú jasno v ďalšom postupe

31.1.2023 (Webnoviny.sk) – Dialóg demokratov za okrúhlym stolom sa v stredu 1. februára neuskutoční. Prostredníctvom tlačovej správy o tom v utorok informoval nezaradený poslanec z občiansko-demokratickej platformy Kristián Čekovský. Dodal, že pokiaľ sa nerozhodne otázka predčasných parlamentných volieb, politické subjekty nemajú jasno vo svojom ďalšom postupe.

Zvolanie okrúhleho stola demokratov

Minulý týždeň avizovala Demokratická platforma na stredu 1. februára zvolanie okrúhleho stola demokratov a strán, ktoré sa hlásia k demokratickému, proeurópskemu, antikorupčnému a reformnému smerovaniu Slovenska. Vzápätí prišlo v Národnej rade SR k presunutiu hlasovania o predčasných voľbách, zajtrajší termín preto viacerí pozvaní považujú za predčasný,” uviedol Čekovský.

Termín predčasných volieb

Zároveň dodal, že ešte nejasnejšou môže byť situácia, pokiaľ na utorkovom hlasovaní parlament nepríjme žiadne uznesenie o termíne predčasných parlamentných volieb.

Preto iniciátori dialógu demokratov za okrúhlym stolom odkladajú jeho zvolanie na vhodnejší termín, na ktorom bude zhoda. Za pravdepodobný termín považujeme polovicu februára a budeme o ňom včas informovať,” tvrdí poslanec.

Viac k témam: Demokrati, okrúhly stôl, Predčasné voľby na Slovensku 2023
Zdroj: Webnoviny.sk – Dialóg demokratov za okrúhlym stolom sa neuskutoční, politici nemajú jasno v ďalšom postupe © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *