Denník označil Balea za waleského parazita, futbalista skritizoval novinárov

26.3.2022 (Webnoviny.sk) – Waleský futbalový reprezentant Gareth Bale stĺpček v španielskom denníku Marca na jeho adresu pod názvom “Waleský parazit” označil ako “kúsok ohováračskej, hanlivej a špekulatívnej žurnalistiky“.

Spomenuté periodikum vytavilo na pranier skúseného útočníka po tom, ako vo štvrtok rozhodol dvoma gólmi o triumfe reprezentácie Walesu v semifinále play-off kvalifikácie o postup na MS 2022 nad Rakúšanmi 2:1. Na klubovej úrovni v španielskom Reale Madrid pritom v ostatnom čase väčšinou iba “zohrieva lavičku”.

Útočia bez obáv o mentálne zdravie

V spomenutom článku Manuel Juliá Dorado prirovnal waleského futbalistu k “parazitovi, ktorý po dobrých výkonoch vo farbách Realu v prvej polovici sezóny teraz len saje krv bez toho, aby dával niečo na oplátku“. Pri danom článku bola tiež kresba komára s tvárou Balea sediaceho na logu Realu Madrid.

V čase, keď si ľudia berú životy pre bezcitnosť a neoblomnosť médií, chcem vedieť, komu sa zodpovedajú títo novinári a mediálne domy za šírenie takýchto článkov?” napísal Bale na twitteri. Walesan podrobil kritike novinárov, ktorí od športovcov očakávajú nadľudské výkony a ak zlyhajú, bezohľadne útočia bez obáv o ich mentálne zdravie.

Povzbudzujú hnev a sklamanie fanúšikov

Namiesto súcitu, keď preukážu čo i len štipku ľudskej chyby, sú roztrhaní na kusy, čo povzbudzuje hnev a sklamanie ich fanúšikov. Každodenný tlak na športovcov je obrovský a už dnes je jasné, ako môže negatívna mediálna pozornosť ľahko dostať už tak vystresovaného športovca alebo kohokoľvek v očiach verejnosti až za hranu,” uviedol Bale.

Gareth Bale prišiel do Realu Madrid v roku 2013 za vtedy rekordnú sumu 100 miliónov eur. Mnohí fanúšikovia “bieleho baletu” aj španielske médiá mu vyčítajú, že v madridskom tíme sa nesnaží na ihrisku tak ako keď hrá za reprezentáciu Walesu. S Realom má Bale zmluvu len do konca aktuálneho ročníka a je takmer isté, že z klubu odíde. Predchádzajúcu sezónu strávil na hosťovaní v anglickom tíme Tottenham Hotspur.

Zdroj: Webnoviny.sk – Denník označil Balea za waleského parazita, futbalista skritizoval novinárov © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *