Českí hasiči zasahujú na viacerých miestach, pri likvidácii rozsiahlych požiarov by mohol pomôcť dážď

26.7.2022 (Webnoviny.sk) – Hasiči v Česku okrem rozsiahleho požiaru v Českom Švajčiarsku bojujú s ohňom aj na ďalších miestach v republike. Napríklad len na území Kroměřížska a Zlínska za ostatných 24 hodín zasahujú pri troch rozsiahlejších požiaroch, ktoré vypukli len niekoľko kilometrov od seba. V regióne však ráno začalo slabo pršať. Informuje o tom spravodajský portál iDNES.cz.

Hovorkyňa krajských hasičov Lucie Javoříková uviedla, že v obci Prusinovice zachvátil oheň stoh s veľkosťou 60 krát 20 metrov a šíril sa na susedné strnisko. Ako pripomenula, od pondelka pokračujú zásahy v Lukovečku, kde horí lesný porast, a v Oldřichoviciach, kde zas horí veľkoobjemový senník.

S rozsiahlym požiarom hasiči bojovali aj v susednom Olomouckom kraji vo vojenskom priestore Libavá. Oheň v tamojšom lese vypukol v pondelok, no hasičom sa ho v utorok podarilo zlikvidovať. Výrazne k tomu pomohol dážď.

Viac k témam: Lesné požiare
Zdroj: Webnoviny.sk – Českí hasiči zasahujú na viacerých miestach, pri likvidácii rozsiahlych požiarov by mohol pomôcť dážď © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *