Čaputová sa poďakovala Patakyovej za jej prácu pri ochrane ľudských práv, dokázala pomôcť v takmer 90 percentách prípadov (video)

21.3.2022 (Webnoviny.sk) – Prezidentka Zuzana Čaputová udelila ďakovnú medailu verejnej ochrankyni práv Márii Patakyovej. Počas slávnostnej ceremónie skonštatovala, že ombudsmanka svoju funkciu vykonávala dôsledne a reprezentatívne.

Vysoko odborné vykonávanie úradu

„Vždy som bola presvedčená, že ste človekom na správnom mieste. Tento dôležitý úrad pre našu demokraciu ste vykonávali nezávisle, vysoko odborne, s ľudským nasadením a veľkým srdcom. Pomohli ste ho rozvíjať ako miesto, na ktoré sa môžu ľudia s dôverou obrátiť,“ skonštatovala prezidentka.

Doplnila, že Patakyová spomedzi podaní na svoj úrad dokázala pomôcť v takmer 90 percentách prípadov. Čaputová mimoriadne ocenila aj činnosť ombudsmanky v čase pandémie koronavírusu.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Náročné témy

Hlava štátu skonštatovala, že o prácu ombudsmanky Patakyovej sa mohla oprieť aj v témach, ktorým sa prioritne venuje, teda v oblasti environmentálnych záťaží či práce so seniormi v zariadeniach sociálnych služieb.

„Sú to náročné témy, a dokážeme ich zvládnuť, len keď spolupracujeme,“ povedala Čaputová. Patakyovej poďakovala aj za jej prácu pri mapovaní porušovania základných ľudských práv v prípade policajnej razie v Moldave nad Bodvou či v prípadoch sterilizácie rómskych žien.

Zdroj: Webnoviny.sk – Čaputová sa poďakovala Patakyovej za jej prácu pri ochrane ľudských práv, dokázala pomôcť v takmer 90 percentách prípadov (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *