Čaputová reprezentuje záujmy mimovládok a jej priateľ riadi prezidentský palác, reaguje Huliak na neschválenie nominácie

19.10.2023 (SITA.sk) – Prezidentka Zuzana Čaputová odmietnutím vymenovať nominanta Slovenskej národnej strany (SNS) Rudolfa Huliaka dokázala, že nie je prezidentkou všetkých Slovákov, ale reprezentuje záujmy mimovládneho sektora.

Na sociálnej sieti to uviedol Huliak a dodal, že mimovládky sú dlhodobo „nacicané” na financie envirorezortu či eurofondy. Prezidentka sa tak podľa neho podieľa na trestnej činnosti mimovládnych organizácií. Huliak tvrdí, že by túto trestnú činnosť vedel dokázať interný audit v rezorte, ktorý by realizoval ako prvú vec po nástupe do funkcie.

Neschválenie nominácie

Prezidentský palác neovláda prezidentka, ale jej priateľ Juraj Rizman, ktorý je nositeľom myšlienky a predstaviteľom WWF organizácie na Slovensku. Tento človek ovláda prezidentský mandát a prezidentka sa stala len jeho bezduchou hovorkyňou,” myslí si Huliak.

Ako pokračoval, toto je už tretíkrát, čo bola zmarená vôľa slovenských občanov. Huliak taktiež verí, že v ďalších prezidentských voľbách sa obdobný kandidát nestane prezidentom.

Post ministra životného prostredia

„Gestom, ktoré urobila prezidentka tým, že neschválila jedine moju nomináciu, človeka súdne netrestaného, ktorému sa nedá vytknúť žiadna trestná činnosť, si dovolí na základe môjho mandátu, ktorý mi udelili občania v demokratických voľbách neudeliť mandát ministra životného prostredia, len dokázala, že nie je prezidentkou všetkých občanov SR, ale reprezentuje záujmy mimovládneho sektora,” uviedol Huliak.

Slovenská národná strana informovala, že trvá na nominácii Rudolfa Huliaka na post ministra životného prostredia a nemieni ju zmeniť. Národniari berú na vedomie vyjadrenie prezidentky Zuzany Čaputovej, no vyzývajú hlavu štátu k rešpektovaniu volebných výsledkov. Apelujú na Čaputovú, aby neprekračovala svoje ústavne dané kompetencie. SNS je presvedčená, že ako koaličný partner, ktorý získal v parlamentných voľbách mandát, má nárok konať v personálnej oblasti.

Viac k témam: Ficova vláda 2023 – 2027 (koalícia Smer-SD Hlas-SD SNS), Minister životného prostredia, Nová vláda, Prezidentka SR
Zdroj: SITA.sk – Čaputová reprezentuje záujmy mimovládok a jej priateľ riadi prezidentský palác, reaguje Huliak na neschválenie nominácie © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *