Čaputová: Hranicu medzi Maďarskom a Srbskom sa absolútne nedarí ochrániť či hermeticky uzavrieť (foto)

7.9.2023 (SITA.sk) – Schengenskú hranicu medzi Maďarskom a Srbskom sa nedarí absolútne ochrániť či hermeticky uzavrieť. Uviedla to prezidentka Zuzana Čaputová na brífingu po skončení samitu Iniciatívy Trojmoria v Bukurešti.

Čaputová hovorila o migrácii s maďarskou prezidentkou Katalin Novákovou, keďže nelegálna migrácia nie je problémom len Slovenska, ale aj Maďarska a celej Európy. Prezidentku zaujímalo, či sa darí ochrániť schengenskú hranicu.

Ako pripomenula, slovenskí policajti pomáhajú strážiť maďarsko-srbské hranice, no nedarí sa ich úplne ochrániť. „To je primárny problém, pretože je to brána pre vstup migrácie do celej EÚ,” uviedla prezidentka a dodala, že sa maďarskej prezidentky pýtala aj na dôvod prepustenia prevádzačovi.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

„Vieme, že išlo o 1500 ľudí, ktorí zarábajú na prevážaní migrantov. Maďarská prezidentka spomenula ako hlavný dôvod prepustenia kapacitné dôvody, pokiaľ ide o väznice. Informovala som ju o krokoch slovenskej vlády, ktoré chce prijať. Je to spoločný problém, ktorý musíme riešiť spoločne, a to najmä ochranou vonkajšej schengenskej hranice,” uzavrela prezidentka.

Viac k témam: Hranice Slovenska, Maďarská prezidentka, nelegálni migranti, Prezidentka SR, Schengenský informačný systém, Utečenci migranti
Zdroj: SITA.sk – Čaputová: Hranicu medzi Maďarskom a Srbskom sa absolútne nedarí ochrániť či hermeticky uzavrieť (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *