Bývalý nemecký kancelár Schröder príde o svoje privilégia, po masakri v Buči obhajoval Putina

18.5.2022 (Webnoviny.sk) – Nemecké vládnuce strany plánujú zbaviť bývalého kancelára Gerharda Schrödera jeho kancelárie a zamestnancov po tom, čo udržiaval a bránil svoje dlhodobé vzťahy s Ruskom napriek vojne na Ukrajine.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Schröder pracuje pre ruské spoločnosti

Sociálnodemokratická strana Nemecka (SPD), ktorej bol Schröder svojho času lídrom, v stredu uviedla, že poslanci v parlamentnom rozpočtovom výbore súhlasili s prepojením niektorých jeho privilégií so skutočnými povinnosťami, a nie s jeho postavením bývalého kancelára. Príslušný návrh plánujú vo štvrtok predložiť zákonodarcom.

V ostatných mesiacoch sa Schröder stal čoraz viac izolovanejší pre jeho prácu pre ruské štátom kontrolované energetické spoločnosti.

Je predsedom dozornej rady ruskej štátnej energetickej spoločnosti Rosnefť a podieľal sa aj na projektoch plynovodov Nord Stream a Nord Stream 2.

Hájil ruské záujmy

Skôr počas roka skončili zamestnanci jeho kancelárie a zdvihla sa vlna kritiky po tom, čo denník New York Times citoval Schrödera ako sa vyjadril, že masaker civilistov v ukrajinskej Buči treba vyšetriť, ale nemyslí si, že by rozkazy naň dal ruský prezident Vladimir Putin. Ten je jeho dlhoročným priateľom.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine: Buča (fotografie)

Viac k témam: Plynovod Nord Stream II., rusko-ukrajinský konflikt, Vojnové zločiny
Zdroj: Webnoviny.sk – Bývalý nemecký kancelár Schröder príde o svoje privilégia, po masakri v Buči obhajoval Putina © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *