Bývalí policajní funkcionári z kauzy Očistec uzavreli s prokurátorom dohodu o vine a treste

14.3.2022 (Webnoviny.sk) – Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) uzatvoril 11. marca dohodu o vine a treste s dvojicou obvinených v kauze Očistec. Ide o bývalých príslušníkov Policajného zboru Milana Žáčika a Ivana Bobockého. Obaja boli vylúčení na samostatné konanie.

Podpora mafie či prijímanie úplatkov

Obvineným orgány činné v trestnom konaní kládli za vinu viacero trestných činov, a to činnosť pre zločineckú skupinu a s tým spojené trestné činy prijímania úplatku a zneužívania právomoci verejného činiteľa.

Toho istého dňa prokurátor podal návrh na schválenie predmetnej dohody o vine a treste spolu s rozsiahlym spisovým materiálom (35 zväzkov) na Špecializovaný trestný súd v Pezinku. ÚŠP o tom informoval vo svojom profile na sociálnej sieti.

Korupcia a zneužívanie právomocí

V rámci akcie Očistec zadržali koncom roka 2020 viacerých bývalých vysokých policajných funkcionárov. Stíhaní sú napríklad pre zločin založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny, korupčné trestné činy činov alebo trestný čin zneužívania právomocí verejného činiteľa.

V kauze figurujú okrem iných aj bývalý policajný prezident Tibor Gašpar, exšéf Národnej kriminálnej agentúry Peter Hraško alebo bývalý riaditeľ protikorupčnej jednotky NAKA Róbert Krajmer.

Viac k témam: Dohoda o vine a treste, Kauza Očistec, Súdy
Zdroj: Webnoviny.sk – Bývalí policajní funkcionári z kauzy Očistec uzavreli s prokurátorom dohodu o vine a treste © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *