Bývalého vyšetrovateľa Národnej kriminálnej agentúry Kučerku zadržali v Bosne a vydajú ho na Slovensko

1.2.2023 (Webnoviny.sk) – Neprávoplatne odsúdeného bývalého vyšetrovateľa Národnej kriminálnej agentúry Mariána Kučerku zadržali v Bosne a Hercegovine. Medializované informácie na sociálnej sieti potvrdil Policajný zbor.

„Môžeme potvrdiť, že osoba M. K. bola dnes 1. februára 2023 zadržaná príslušnými policajnými orgánmi Bosny a Hercegoviny,” uviedla polícia.

Rozhoduje sa o odvolaní

Doplnila, že bližšie informácie o stave extradičného konania budú k dispozícii v najbližších dňoch po doručení informácie z kompetentného súdu Bosny a Hercegoviny.

Expolicajt sa opakovane nedostavil na zasadnutie Najvyššieho súdu SR, ktorý mal rozhodnúť o jeho odvolaní proti neprávoplatnému odsúdeniu za prijímanie úplatku.

Argumentoval, že počas návštevy hlavného mesta Bosny a Hercegoviny Sarajeva sa mu zhoršil zdravotný stav a bola mu nariadená medikamentózna liečba a pokoj na lôžku. Súd na neho následne vydal európsky zatykač.

Dostal jedenásť rokov

Samosudca Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Banskej Bystrici uznal v marci minulého roku bývalého vyšetrovateľa Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) za vinného z obzvlášť závažného zločinu prijímania úplatku.

Zároveň mu uložil úhrnný trest 11 rokov väzenia so zaradením do ústavu na výkon trestu s minimálnym stupňom stráženia, a tiež trest prepadnutia majetku, ako aj ochranný dohľad vo výmere jeden rok.

Marián Kučerka, ktorého obvinili v rámci policajných akcií Očistec aj Judáš, sa proti verdiktu odvolal.

Viac k témam: Kauza Judáš, Kauza Očistec
Zdroj: Webnoviny.sk – Bývalého vyšetrovateľa Národnej kriminálnej agentúry Kučerku zadržali v Bosne a vydajú ho na Slovensko © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *