Bulharský prezident Radev vymenoval dočasnú vládu, tú povedie bývalý minister práce Donev

1.8.2022 (Webnoviny.sk) – Bulharský prezident Rumen Radev v pondelok v snahe odvrátiť politickú a hospodársku krízu v krajine vymenoval dočasnú vládu. Tá povedie Bulharsko do parlamentných volieb, ktoré sa uskutočnia 2. októbra. Radev do čela dočasnej vlády vymenoval bývalého ministra práce Galaba Doneva.

Voľby budú v októbri

Tento krok prišiel po tom, ako tri najväčšie politické strany v krajine nedokázali nájsť spoločnú reč pre vytvorenie životaschopnej koalície.

Júnový rozpad reformnej koalície znamená, že v októbri sa uskutočnia ďalšie parlamentné voľby, už štvrté od apríla 2021. Tie podľa analytikov prinesú do rozdrobeného parlamentu silnejšiu prítomnosť nacionalistických a proruských skupín.

Rozptýlenie obáv ľudí pred mrazom

Všeobecne sa očakáva, že nová administratíva sa pokúsi rozptýliť obavy ľudí zo zimných mrazov v súvislosti s problémami s dodávkami energií, ako aj prehodnotiť postoj krajiny k dovozu ruského plynu.

Ten bol prerušený v apríli po tom, čo bulharskí predstavitelia odmietli požiadavku Moskvy platiť za plyn v rubľoch.

Viac k témam: Bulharský prezident, Dočasná vláda, Hospodárska kríza, Politická kríza
Zdroj: Webnoviny.sk – Bulharský prezident Radev vymenoval dočasnú vládu, tú povedie bývalý minister práce Donev © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *