Bratislavské domácnosti si od apríla za vodu priplatia, vodárenskej spoločnosti majú nahlásiť mimoriadny odpočet

25.3.2022 (Webnoviny.sk) – Bratislavská vodárenská spoločnosť (BVS) od 1. apríla zvyšuje cenu vodného. V tlačovej správe o tom informoval hovorca BVS Peter Podstupka.

Cena stočného sa nezmení

„Úrad pre reguláciu sieťových odvetví schválil nové ceny vodného pre bežných odberateľov na úrovni 1,0387 eura za meter kubický bez DPH, respektíve 1,2464 eura s DPH,” uviedol hovorca.

Doplnil, že táto zmena pre priemernú trojčlennú rodinu znamená mesačné navýšenie platby približne o 0,26 eura. Cena za stočné sa nemení.

Mimoriadny odpočet

Zmena ceny vstupuje do platnosti 1. apríla. „BVS vyzve svojich zákazníkov listom alebo e-mailom, aby v termíne od 1. do 10. apríla vykonali na svojich vodomeroch mimoriadny odpočet a údaje nahlásili. Najefektívnejší spôsob ako môžu zákazníci tento odpočet nahlásiť, je priamo cez Zákaznícky portál BVS, ktorý využíva už viac ako 45-tisíc zákazníkov,” skonštatoval Podstupka.

Ako dodal, aktuálny stav vodomeru je možné nahlásiť aj osobne na ktoromkoľvek kontaktnom centre BVS. Za nahlásenie stavu vodomeru v bytových domoch spravovaných správcovskou spoločnosťou zodpovedá príslušný správca.

Rast cien energií

V prípade, že sa zákazník rozhodnete nenahlásiť stav vodomeru v uvedenom termíne, na výpočet spotreby bude použitý odhad na základe historickej spotreby.

„Tento proces je plne automatický a zákazník oň nemusí žiadať. Stav vodomeru nie je potrebné nahlasovať ani pri nulovom odbere vody,” vysvetlil hovorca BVS s tým, že určené maximálne ceny platné od 1. apríla budú pre odberné miesta zohľadnené až vo vyúčtovacej faktúre.

„Dodávka pitnej vody do domácnosti je z pohľadu energetickej náročnosti zložitý proces a zvýšené ceny energií, ktoré BVS musí platiť, sa do určitej miery preniesli aj do cien pre koncových zákazníkov. Spravili sme všetko preto, aby zmena ceny bola čo najnižšia a cena stočného sa v našom regióne nezvýšila vôbec,“ uzavrel generálny riaditeľ BVS Peter Olajoš.

Viac k témam: Ceny energií, Pitná voda, Zdražovanie
Zdroj: Webnoviny.sk – Bratislavské domácnosti si od apríla za vodu priplatia, vodárenskej spoločnosti majú nahlásiť mimoriadny odpočet © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *