Bratislava si pripravila pre ľudí niekoľko podujatí, čakajú ich rôzne súťaže či prehliadky

23.4.2022 (Webnoviny.sk) – Počas nadchádzajúceho víkendu 23. – 24. apríla sa v Bratislave uskutoční niekoľko podujatí pre verejnosť. Informuje o nich Bratislavský samosprávny kraj (BSK) na svojej webovej stránke. Prvým je Deň Zeme pri Malom Dunaji.

„Program sa začína už v piatok, ale nedeľa bude najpestrejšia. Od 14:00 do 18:00 bude vo Vrakuni možné člnkovanie na rieke, pre deti je pripravené divadlo a pre rodiny environmentálny a kultúrny program,” uvádza samospráva.

V Karloveskej zátoke bude možné bezplatne si požičať kanoe či kajak, v kempe Nová Dedinka v okrese Senec bude k dispozícii bezplatná plavba aj exkurzia s témou o vtáctve a dravcoch. Využiť bude možné tiež SplavBus – bezplatnú linku pre účastníkov splavov. V sobotu sa uskutoční niekoľko brigád na rôznych úsekoch rieky.

Lesnícke dni

Mestské lesy v Bratislave pripravili podujatie Lesnícke dni. Program pre verejnosť sa uskutoční počas víkendu na Partizánskej lúke v Bratislave.

Jeho súčasťou bude prehliadka poľovníckych loveckých psov, súťaže pre deti, tradičné bábkové divadlo, tvorivé dielne a technická práca s drevom, ukážky lesníckych činností, poľovníctva a včelárstva, prechádzka po dendrologickom chodníku, vystúpenie sokoliarov aj hudobný program pri vatre.

V sobotu 23. apríla sa prvýkrát v tomto roku otvoria brány Železničného múzea v starom rušňovom depe Bratislava-východ. „Prvý parný deň sa bude niesť v duchu jázd historických parných a motorových vlakov a programu v areáli múzea,” konštatuje BSK.

Bratislavské mestské dni

Počas víkendu sa uskutoční tiež celomestské podujatie organizované magistrátom Bratislavské mestské dni 2022.

„Do tohtoročného 19. ročníka sa zapájajú tradične mestské organizácie i niektoré mestské časti,” uvádza samospráva s tým, že podujatie zároveň reflektuje aj na aktuálnu situáciu a špeciálny priestor tak dostanú aj ukrajinskí umelci. Súčasťou podujatia je Trolejbusový deň vo Vozovni Hroboňova organizovaný Dopravným podnikom Bratislava, a tiež jazdy historickými vozidlami po mestských okruhoch.

Mestská polícia Bratislava predstaví svoje zásahové stredisko na Obchodnej ulici a kynologické ukážky. Do programu sa zapojí aj bratislavská ZOO, Turistické informačné centrum, Mestská knižnica v Bratislave, Galéria mesta Bratislavy či Múzeum mesta Bratislavy.

Najnovší autobus spoločnosti Arriva

Spoločnosť Arriva Mobility Solutions predstaví v sobotu najnovší prírastok svojho vozidlového parku – 14,5 metra dlhý autobus Iveco Crossway LE.

„Moderný trojnápravový nízkopodlažný autobus bude hlavnou atrakciou na spoločnom stanovišti regionálneho dopravcu a Bratislavskej integrovanej dopravy (BID), ktorá je organizátorom integrovaného dopravného systému Bratislavského kraja (IDS BK),” uvádza dopravca.

„Ide o autobus, ktorý je najväčší vo svojej triede. Vďaka svojej dĺžke ponúka až 58 miest na sedenie a ďalších 46 miest na státie. Pre cestujúcich v BSK sme objednali spolu 10 takýchto autobusov, ktoré budú premávať na linke 10209 Bratislava – Lozorno – Jablonové – Pernek – Kuchyňa – Rohožník,“ uviedol generálny riaditeľ Arriva Mobility Solutions Peter Sádovský.

Viac k témam: Bratislavské mestské dni, Lesnícke dni
Zdroj: Webnoviny.sk – Bratislava si pripravila pre ľudí niekoľko podujatí, čakajú ich rôzne súťaže či prehliadky © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *