Botanická záhrada v Košiciach bude mať nový náučný chodník za viac ako 35-tisíc eur

28.8.2021 (Webnoviny.sk) – V Botanickej záhrade (BZ) Univerzity Pavla Jozefa Šafárika (UPJŠ) v Košiciach pribudne nový náučný chodník za viac ako 35-tisíc eur. Informoval o tom hovorca UPJŠ Tomáš Zavatčan.

Dendrologický náučný chodník spája spodnú časť botanickej záhrady s arborétom, vedie rôznymi chodníkmi aj chodníčkami v BZ a jeho celková dĺžka je 1 700 metrov. Na jeho trase je možné sa oboznámiť s 80 botanickými druhmi alebo kultivarmi drevín, z ktorých je 33 pôvodných a 47 cudzokrajných. Keďže naším plánom bolo prepojiť edukačnú časť chodníka s relaxom v príjemnom prostredí, na trase chodníka nájdu návštevníci päť miest s interaktívnymi edukačnými tabuľami pre deti a s exteriérovými fitness zostavami pre dospelých aj pre deti,“ uviedol riaditeľ Botanickej záhrady UPJŠ v Košiciach Pavol Mártonfi.

Botanická záhrada v rámci výzvy operačného programu Interreg Slovenská republika-Maďarsko – Fond malých projektov pre východnú programovú oblasť bola podporená finančným príspevkom na projekt „Využitie zbierkových fondov drevín botanických záhrad v Košiciach a Nyíregyházi pri výchove a vzdelávaní detí a dospelých“.

Hlavným cieľom projektu je spolupráca a výmena skúsenosti medzi botanickými záhradami v Košiciach a Nyíregyházi a rozvoj susediacich regiónov na Slovensku a Maďarsku. Oficiálna spolupráca oboch partnerov na projekte začala v júni minulého roku a vyvrcholí záverečnou konferenciou, ktorá sa uskutoční v pondelok 30. augusta v Botanickej záhrade UPJŠ v Košiciach. Počas nej dôjde aj k oficiálnemu sprístupneniu dendrologického náučného chodníka, ktorý je jedným z hlavných výstupov projektu pre širokú verejnosť.

Viac k témam: botanická záhrada, náučný chodník
Zdroj: Webnoviny.sk – Botanická záhrada v Košiciach bude mať nový náučný chodník za viac ako 35-tisíc eur © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *