Bödör a ďalší obžalovaní v kauze Dobytkár zostávajú vo väzbe, najvyšší súd zamietol ich sťažnosti

30.8.2021 (Webnoviny.sk) – Senát 5T Najvyššieho súdu SR (NS SR) na pondelkovom neverejnom zasadnutí ponechal vo väzbe obžalovanú štvoricu stíhanú v kauze Dobytkár z obavy, že by na slobode mohli pokračovať v trestnej činnosti.

Sťažnosť bola nedôvodná

Súd tak zamietol ich sťažnosti proti uzneseniu Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) z 18. augusta ako nedôvodnú. Konkrétne v tomto prípade ide o Norberta Bödöra, Petra Kubu, Ľubomíra Partiku a Milana Koprivu.

Rovnako súd ako nedôvodnú zamietol sťažnosť obvineného Norberta Bödöra proti uzneseniu ŠTS z toho istého dňa o nevylúčení sudcu Jána Hrubalu z konania a rozhodovania vo veci. V tlačovej správe o tom informovala hovorkyňa NS SR Alexandra Važanová.

Obžaloba sa týka ôsmich obvinených

V rámci kauzy Dobytkár podal prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) obžalobu začiatkom augusta. Týka sa spolu ôsmich obvinených fyzických osôb. Ich trestná činnosť bola podľa ÚŠP spojená s vybavovaním žiadostí o nenávratný finančný príspevok v Pôdohospodárskej platobnej agentúre. Predmetná trestná činnosť bola zároveň rozdelená do dvoch vetiev.

V prvej bolo podľa obžaloby odovzdaných a následne zlegalizovaných 2 760 000 eur a v druhej vetve viac ako milión eur. Špeciálny prokurátor Daniel Lipšic v tejto súvislosti povedal, že vo veci trestnej činnosti v Pôdohospodárskej platobnej agentúre sa vedú aj ďalšie trestné konania.

Viac k témam: akcia “Dobytkár”, súdy, väzba
Zdroj: Webnoviny.sk – Bödör a ďalší obžalovaní v kauze Dobytkár zostávajú vo väzbe, najvyšší súd zamietol ich sťažnosti © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *