Biden má väčšiu popularitu ako Trump, zaostáva však za zvyšnými republikánmi 

13.10.2023 (SITA.sk) – V hodnotení politických sympatií rok pred americkými prezidentskými voľbami je súčasný šéf Bieleho domu Joe Biden o jeden percentuálny bod pred bývalým prezidentom Donaldom Trumpom. Ako referuje web thehill.com, vyplýva to z prieskumu Fox News.

Prieskum ukazuje, že Trump je na tom horšie nielen ako Biden, ale taktiež aj ako ostatní kandidáti, ktorí sa uchádzajú o nomináciu republikánov. Podpora Bidena sa pohybuje medzi 45 % a 49 % v porovnaní s každým ďalším republikánom, ktorý sa uchádza o funkciu prezidenta.

Guvernér Floridy Ron DeSantis má pred úradujúcim prezidentom náskok dvoch percentuálnych bodov. Bývalá guvernérka Južnej Karolíny a americká veľvyslankyňa pri OSN Nikki Haleyová vedie pred Bidenom o štyri percentuálne body.

Prieskum zároveň ukazuje, že Trump má stále solídny náskok v potenciálnych republikánskych primárkach s podporou 59 %, kým DeSantis má 13 %, Haley 10 %, Vivek Ramaswamy klesol na úroveň 7 %.

Viac k témam: Americký exprezident, Americký prezident, Republikáni
Zdroj: SITA.sk – Biden má väčšiu popularitu ako Trump, zaostáva však za zvyšnými republikánmi  © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *