Aliancia–Szövetség má najväčší počet členov, ale členské jej neplatí nikto. Ako sú na tom ostatné strany?

19.6.2022 (Webnoviny.sk) – Maďarská strana Aliancia – Szövetség je zrejme najpočetnejšou politickou stranou na Slovensku. Na konci roka vlaňajšieho roka mala 14 127 členov. Vyplýva zo správ politických strán za rok 2021, ktoré na svojom webe zverejnilo Ministerstvo vnútra SR.

Treba poznamenať, že ešte nie je známa výročná správa strany Smer – sociálna demokracia (Smer-SD), ktorá má rozvinutú členskú základňu. Podľa oficiálnych údajov za rok 2020 mal však Smer-SD 13 284 členov, čo bolo menej, ako teraz uviedla Aliancia.

Zo správy Aliancie tiež vyplynulo, že ani euro nezískala z členských príspevkov. Hovorkyňa strany Klára Magdeme agentúre SITA povedala, že členovia „nateraz členské neplatia“ a že je to výsledok rozhodnutia vedenia Aliancie pri jej vzniku.

OĽaNO je tiež bez príjmov z členského

Najsilnejší subjekt koalície hnutie Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) evidovalo ku koncu minulého roka 50 riadnych členov. Príjmy z členského tiež nemalo žiadne. Hnutie Sme rodina vykázalo za vlaňajšok 1 309 členov, z toho 351 platiacich. Príjmy z členského malo 5 229 eur.

Strana Za ľudí mala na konci minulého roka 528 členov, od ktorých za členské vybrala 8 248 eur. Strana SaS evidovala 247 členov. Jej príjem z členských príspevkov dosiahol 26 875 eur.

Smer a Hlas ešte údaje nezverejnili

Výročné správy opozičných strán Smer-SD a Hlas-sociálna demokracia (Hlas-SD) za minulý rok zatiaľ nie sú zverejnené. Z mimoparlamentných strán najväčšou členskou základňou disponuje Kresťanskodemokratické hnutie (KDH) s počtom členov 6 356, od ktorých vybralo na členskom 38 244 eur.

Slovenská národná strana (SNS) za vlaňajšok eviduje 2 423 členov. Príjem z členského mala 17 613 eur. Progresívne Slovensko (PS) má podľa výročnej správy 661 členov a výška členského príspevku dohromady bola takmer 18-tisíc eur.

Viac k témam: Politické strany
Zdroj: Webnoviny.sk – Aliancia–Szövetség má najväčší počet členov, ale členské jej neplatí nikto. Ako sú na tom ostatné strany? © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.