Aktívny eštebák nemôže byť ministrom, tvrdí Fico a za zverejnením informácií o Budajovi vidí Matovičovu pomstu (video)

1.2.2023 (Webnoviny.sk) – Aktívny príslušník komunistickej Štátnej bezpečnosti (ŠtB) nemôže byť ministrom a prezidentka SR Zuzana Čaputová musí tento problém riešiť. Na stredajšej tlačovej konferencii to uviedol predseda strany Smer – sociálna demkoracia (Smer-SD) Robert Fico.

Reagoval tým na zistenia denníka Sme, že v Českej republike bol objavený dokument, podľa ktorého podpísal poverený šéf rezortu životného prostredia Ján Budaj (OĽaNO) pred rokom 1989 aktívnu spoluprácu s ŠtB.

„O pánovi Budajovi sme všetci vedeli, že mal blízko k ŠtB,” povedal Fico. Podpisom aktívnej spolupráce sa však podľa neho zaradil k najväčšej špine. „Ja si nepamätám, že by nejaká vláda mala aktívneho eštebáka,” vyhlásil šéf Smeru.

Doplnil, že za zverejnením celej veci je pravdepodobne šéf OĽaNO Igor Matovič, ktorého motiváciou bola pomsta Budajovi. Fico dodal, že je povinnosťou prezidentky vyhnať Budaja z ministerstva životného prostredia.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: Minister životného prostredia SR, Predseda hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO), Predseda strany Smer-SD, ŠtB Štátna bezpečnosť
Zdroj: Webnoviny.sk – Aktívny eštebák nemôže byť ministrom, tvrdí Fico a za zverejnením informácií o Budajovi vidí Matovičovu pomstu (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *