Agh z kauzy Kočnerových zmeniek nesúhlasil s vydaním na Slovensko, pražský súd ho vzal do predbežnej väzby

1.4.2022 (Webnoviny.sk) – Mestský súd v Prahe vzal odsúdeného Štefana Agha ešte vo štvrtok 31. marca na základe európskeho zatykača do predbežnej väzby.

Pre agentúru SITA to potvrdil hovorca súdu Adam Wenig s tým, že Agh nesúhlasil s vydaním na Slovensko.

„Ponechal si trojdennú lehotu na prípadné podanie sťažnosti voči rozhodnutiu o vzatí do predbežnej väzby, o ktorej by rozhodoval Vrchný súd v Prahe,” povedal hovorca.

Zadržaný bol v Prahe

Wenig dodal, že pokiaľ by štvrtkové rozhodnutie nadobudlo právoplatnosť, súd bude rozhodovať o vydaní Agha na Slovensko na základe návrhu štátneho zástupcu.

Agha zadržali v Prahe – Petrovicích v stredu 30. marca. Úrad špeciálnej prokuratúry ešte minulý týždeň potvrdil, že rozsudok nad ním v kauze falšovania zmeniek nadobudol právoplatnosť.

Dostal 13 rokov väzenia

V kauze falšovania miliónových televíznych zmeniek uznal Špecializovaný trestný súd (ŠTS) v Pezinku Štefana Agha v októbri minulého roku za vinného a uložil mu trest 13 rokov väzenia.

Odpykať si ho má v ústave s minimálnym stupňom stráženia. Súd tiež obžalovanému uložil peňažný trest 5-tisíc eur. Pokiaľ by ho nezaplatil, súd určil náhradný trest v rozmedzí päť mesiacov väzenia.

V rovnakej kauze uložil ŠTS Marianovi Kočnerovi a Pavlovi Ruskovi v roku 2020 tresty zhodne po 19 rokov väzenia. Najvyšší súd SR tresty potvrdil na verejnom zasadnutí 12. januára 2021.

Viac k témam: Súd zmenky Markízy (M. Kočner P. Rusko), Súdy, Väzenie
Zdroj: Webnoviny.sk – Agh z kauzy Kočnerových zmeniek nesúhlasil s vydaním na Slovensko, pražský súd ho vzal do predbežnej väzby © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *