Zdravotné problémy na dovolenke? Neprepadajte panike, stačí mať stiahnutú apku s doktorom v telefóne

30.6.2022 (Webnoviny.sk) – Uvoľnené pandemické pravidlá nás po dvoch rokoch opäť rozcestovali naplno. Skúsení dovolenkári sa dokážu zbaliť za pár minút. Pre menej skúsených internet ponúka doslova manuály ako rýchlo a efektívne zbaliť nielen seba, ale aj celú svoju rodinu. Základ je jasný, pas, plavky, peniaze, či kreditná karta, oblečenie, mobil a prípadne aj poistenie, pretože “človek nikdy nevie”.

“Domáca lekárnička” na cestách niekedy nestačí

Ani cestovné poistenie však nemusí vyriešiť všetky problémy, ak vás alebo vašich blízkych prepadnú na dovolenke nečakané zdravotné problémy. Úplne stačí, aby nám aj v tom najluxusnejšom rezorte jednoducho nesadlo jedlo, či miestna voda. A ak aj patríte medzi zodpovedných cestovateľov a súčasťou vašej batožiny je neodmysliteľná domáca lekárnička, nie vždy v nej nájdete presne to, čo nakoniec potrebujete. Ešte pred dovolenkou sa preto oplatí stiahnuť si do svojho mobilu smart aplikáciu MEDDI app. Vďaka nej sa môžete spojiť so slovenským lekárom okamžite, 24 hodín denne, 7 dni v týždni, nech ste kdekoľvek, aj na opačnom konci sveta. Navyše bezpečne a bez rizika, vďaka šifrovanej komunikácii.

Jazyková bariéra už nie je brzdou rýchleho riešenia zdravotných problémov

Návšteva lekárne, či priamo lekára v zahraničí predstavuje neraz výzvu, najmä pre ľudí s jazykovou bariérou. Už len názvy liekov sa predsa len v rôznych častiach sveta líšia. Cez aplikáciu môžete priamo z pláže, či hotelovej izby komunikovať so slovenským lekárom v online službe klasicky telefonicky, prostredníctvom chatu, či videohovoru. Žiadna komunikácia s konverzačným robotom (chatbotom), ktorý by vás len odkazoval na ďalšie a ďalšie kroky.  Lekárovi v službe môžete nielen popísať svoje zdravotné problémy, ale rovno mu aj ukázať prípadné zranenia, či zaslať fotografie, napríklad uštipnutia, popŕhlenia a pod.. Ak vy alebo vaše deti trpíte navyše niektorým z chronických ochorení, prípadne nejakou inou komplikáciou, napríklad alergiou, rovnako môžete ukázať lieky, ktoré užívate. Na základe toho vám lekár poradí, o čo požiadať miestneho lekárnika, či lekára, prípadne, či ide o stav, ktorý si vyžaduje akútne ošetrenie v miestnom zdravotníckom zariadení. Tam už ale prídete vybavení základnými informáciami. A čo je výhoda, cez MEDDI app sa spojíte s lekárom bez ohľadu na to, v ktorej zdravotnej poisťovni ste práve poistený.  Stiahnutie aplikácie je zadarmo. Poplatok za rozšírenú verziu sa pohybuje na úrovní pár eur. Rodičia si môžu na jeden účet pridať až 4 deti. A to sa určite oplatí viac, ako stres z pokazenej dovolenky, často pre maličkosti, ktoré je možné jednoducho a rýchlo vyriešiť cez telefón.

Lekára na telefóne využívajú námorníci, aj bežní Slováci

Smart apku spoločnosti MEDDI hub využíva už takmer 5000 lekárov a státisíce užívateľov v Česku, v Maďarsku, na Slovensku a v Latinskej Amerike. Spoločnosti MEDDI hub, ktorá aplikáciu vyvinula, naštartovala okrem iných, aj spoločný projekt využitia MEDDI app ozbrojenými silami Peru a to tak pre tzv. riečne “plávajúce nemocnice”, ale aj pre vojenské námorné plavidlá. Hlavnou výhodou zavedenia aplikácie na vojenských plavidlách je možnosť bezpečnej komunikácie s lekármi – špecialistami v materskej vojenskej nemocnici na pevnine v režime 24/7, digitálna evidencia námorníkov a ich lekárskych záznamov. Ak teda plánujete stráviť prázdniny na lodi, spojenie s lekárom už nepredstavuje problém ani pre vás. Na Slovensku sú v tejto telemedicínskej aplikácii pripojené už prvé desiatky všeobecných lekárov a pediatrov, ktorí sú pripravení poskytnúť vám informácie v čase, kedy to potrebujete a na mieste, kde to potrebujete. Nech ste kdekoľvek.

Informačný servis

Viac k témam: Aplikácia, MEDDI app, PR
Zdroj: Webnoviny.sk – Zdravotné problémy na dovolenke? Neprepadajte panike, stačí mať stiahnutú apku s doktorom v telefóne © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.