Šimečka ocenil rozhodnutie prezidentky Čaputovej nevymenovať Huliaka za ministra životného prostredia

19.10.2023 (SITA.sk) – Predseda hnutia Progresívne Slovensko (PS) ocenil rozhodnutie prezidentky Zuzany Čaputovej nevymenovať Rudolfa Huliaka (zvolený za Slovenskú národnú stranu) za ministra životného prostredia.

Rozpor s environmentálnou politikou

„Ak má byť zabezpečený riadny chod tohto dôležitého ministerstva, na jeho čele nemôže byť človek, ktorého vyjadrenia sú v absolútnom rozpore s environmentálnou politikou Slovenska, s našimi medzinárodnými záväzkami, aj so svetovým vedeckým konsenzom v téme klimatickej krízy,” uviedol šéf PS v statuse na sociálnej sieti a dodal, že dôvody ešte zosilňuje šírenie konšpirácií a nabádanie k násiliu z Huliakovej strany.

Útočné reakcie

Hlava štátu podľa Šimečku učinila ťažké rozhodnutie vediac, že bude čeliť mnohým útokom. Šimečka v tomto smere poukázal na reakciu samotného Huliaka.

O to väčšmi je podľa šéfa progresívcov potrebné, aby ľudia stáli za prezidentkou a jej úsilím o ochranu riadneho chodu ústavných orgánov na Slovensku.

Čaputová nevymenuje nominanta SNS Rudolfa Huliaka za ministra životného prostredia. Predsedu Smeru-SD Roberta Fica o tom informoval v rámci prebiehajúcich konzultácií o novej vláde a požiadala ho doručenie nového návrhu kandidáta na post šéfa envirorezortu.

SNS trvá na Huliakovej nominácii a nemieni ju zmeniť. Národniari vzali na vedomie vyjadrenie prezidentky Zuzany Čaputovej, no vyzvali ju k rešpektovaniu volebných výsledkov. Huliak na sociálnej sieti konštatoval, že Čaputová odmietnutím jeho vymenovania dokázala, že nie je prezidentkou všetkých Slovákov, ale reprezentuje záujmy mimovládneho sektora. Dodal, že mimovládky sú dlhodobo „nacicané” na financie envirorezortu či eurofondy a prezidentka sa podľa neho podieľa na trestnej činnosti mimovládnych organizácií.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: Predseda hnutia Progresívne Slovensko, predseda Smeru-SD, Prezidentka SR
Zdroj: SITA.sk – Šimečka ocenil rozhodnutie prezidentky Čaputovej nevymenovať Huliaka za ministra životného prostredia © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *