Proces s Norbertom Bödörom v kauze Valčeky sa tak skoro nezačne

16.8.2023 (SITA.sk) – Špecializovaný trestný súd v Pezinku zrušil vytýčené termíny pojednávaní s nitrianskym podnikateľom Norbertom Bödörom v kauze údajného podplácania.

Ako pre agentúru SITA uviedla hovorkyňa súdu Katarína Kudjáková, dôvodom je podaná námietka zaujatosti zo strany obžalovaného.

Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry na Norberta Bödöra ešte vo februári tohto roku podal obžalobu pre prečin podplácania. Predmetom obžaloby je podľa prokuratúry podozrenie z poskytnutia úplatku vo výške 50-tisíc eur, ktorý súvisel s pomocou v konkrétnej trestnej veci v prospech inej osoby. Proces mal pôvodne začať 30. augusta a vytýčených bolo spolu osem termínov pojednávaní.

Valčeky a ďalšie kauzy

V tomto prípade má ísť o kauzu známu ako Valčeky. Tá sa týkala úplatku pre bývalého vyšetrovateľa Národnej kriminálnej agentúry Mariána Kučerku. Menovaný sa totiž zaoberal kauzou odpočtov DPH, v ktorej figuroval ako podozrivý Štefan Žiga, príbuzný bývalého ministra Petra Žigu. Peniaze pre vyšetrovateľa mal sprostredkovať práve Norbert Bödör.

Nitriansky podnikateľ zároveň čelí obžalobe v kauze Dobytkár, ktorá sa týka korupcie na Pôdohospodárskej platobnej agentúre. Norbert Bödör tiež figuruje aj v kauze Očistec, týkajúcej sa údajného pôsobenia zločineckej skupiny v polícii.

Viac k témam: Akcia “Dobytkár”, Kauza Očistec, kauza Valčeky, Súdy, Úplatky
Zdroj: SITA.sk – Proces s Norbertom Bödörom v kauze Valčeky sa tak skoro nezačne © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *