Prešov zabezpečí pre tranzitujúcich migrantov objekt so zázemím aj vykurované stany

19.10.2023 (SITA.sk) – Z dôvodu blížiaceho sa zimného obdobia pomáha mesto Prešov v spoluprác s Dobrovoľným hasičským zborom mesta, mestskou políciou a ďalšími zložkami zabezpečiť najnutnejšie úlohy v súvislosti s tranzitnou migráciou na území mesta. Ide o preventívne opatrenia, medzi ktorými je zabezpečenie vykurovaných stanov a objektu so základným zázemím.

Ako informovala hovorkyňa mesta Prešov Terézia Rácová, samospráva bola oslovená Ministerstvom vnútra SR (MV SR) so žiadosťou o súčinnosť pri zabezpečení humanitárnej pomoci pre tranzitujúce osoby, ktoré sa aktuálne nachádzajú na území mesta Prešov.

Provizorné útočisko

„Po vzájomnej dohode viacerých strán budú do konca tohto týždňa v blízkosti areálu cudzineckej polície, na súkromnom pozemku na Ľubochnianskej ulici v priemyselnej časti Ľubotíc, ako preventívne opatrenie postavené dva vykurované stany, ktoré poskytne MV SR, a to z dôvodu blížiaceho sa zimného obdobia a s tým súvisiaceho ochladenia,“ uviedla Rácová.

Ako dočasné útočisko zároveň sprístupnili týmto ľuďom menší súkromný objekt v nájme občianskeho združenia Podaj ďalej, ktorý je v blízkosti areálu cudzineckej polície. V objekte je k dispozícii niekoľko postelí, deky, základné potraviny a hygienické potreby.

Situáciu kontroluje polícia

„Dobrovoľný hasičský zbor mesta Prešov zabezpečuje prípravné práce v rámci úpravy priestorov,“ doplnila hovorkyňa mesta.

Súčinnosť podľa Rácovej poskytuje na základe dlhoročnej spolupráce s obcou Ľubotice aj prešovská mestská polícia Prešov, ktorá vykonáva zabezpečenie dohľadu nad verejným poriadkom na území tejto obce už dlhodobo, rovnako Policajný zbor SR a niekoľko dobrovoľníkov.

Viac k témam: hovorkyňa mesta Prešov, Migranti, Preventívne opatrenia, vykurované stany, Zima
Zdroj: SITA.sk – Prešov zabezpečí pre tranzitujúcich migrantov objekt so zázemím aj vykurované stany © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *