Pellegrini je najdôveryhodnejším politikom, Čaputová je v rebríčku tretia (foto)

3.9.2023 (SITA.sk) – Najdôveryhodnejším politikom na Slovensku je šéf Hlasu-SD Peter Pellegrini, ktorému dôveruje 40 percent respondentov. Vyplýva to z prieskumu agentúry Focus, ktorý zverejnila televízia Markíza v diskusnej relácii Na telo.

Na druhom mieste skončil predseda Smeru-SD Robert Fico s dôveryhodnosťou na úrovni 37 percent nasledovaný prezidentkou Zuzanou Čaputovou, ktorej dôveruje 36 percent opýtaných.

Viac o téme: Predčasné voľby na Slovensku 2023

V rebríčku dôveryhodnosti nasledujú predseda SNS Andrej Danko a líder strany Republika Milan Uhrík s dôveryhodnosťou zhodne 29 percent, premiér Ľudovít Ódor (26 percent), predseda KDH Milan Majerský (23 percent), šéf parlamentu a strany Sme rodina Boris Kollár (22 percent), líder Progresívneho Slovenska Michal Šimečka (19 percent), predseda Demokratov Eduard Heger a predseda SaS Richard Sulík obaja 16 percent, šéf ĽSNS Marian Kotleba (14 percent), líder strany Aliancia Krisztián Fórro (10 percent) a predseda hnutia OĽaNO Igor Matovič (8 percent).

Podľa prieskumu má však každý zo spomenutých politikov väčšiu mieru nedôvery ako dôvery. Najdôveryhodnejšiemu Petrovi Pellegrinimu zároveň nedôveruje 59 percent opýtaných a najmenej dôveryhodnému Igorovi Matovičovi nedôveruje až 91 percent respondentov prieskumu.

Viac k témam: Predčasné voľby na Slovensku 2023, Prieskum dôveryhodnosti politikov
Zdroj: SITA.sk – Pellegrini je najdôveryhodnejším politikom, Čaputová je v rebríčku tretia (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *