O post prezidenta sa bude uchádzať aj historik Patrik Dubovský, podľa Remišovej je tým správnym konzervatívnym kandidátom (foto)

31.1.2024 (SITA.sk) – Konzervatívnym kandidátom na post prezidenta SR je historik a vedecký pracovník Ústavu pamäti národa Patrik Dubovský. V jeho kandidatúre ho podporila strana Za ľudí, Kresťanská únia a hnutie Slovensko, ktorého poslanci mu dodali potrebné podpisy.

Päť minút pred polnocou

Svoju kandidátku podal päť minút pred polnocou, teda pred vypršaním termínu tak, ako aj líder hnutia Slovensko Igor Matovič. Dubovský tvrdí, že svoju kandidatúru ponúka aj voličom Kresťanskodemokratického hnutia, ktoré svojho kandidáta do boja o prezidentské kreslo nepostavilo.

„Mojím mottom kandidáta je byť skromne, tolerantne, ale jasne v službe demokraticky, konzervatívne a kresťansky založeným ľuďom na Slovensku a všetkých občanov a obyvateľov Slovenskej republiky,” uviedol na stredajšej tlačovej besede.

Dubovský je podľa poslankyne Veroniky Remišovej (Za ľudí, klub hnutia Slovensko) tým správnym konzervatívnym kandidátom a bolo by podľa nej hanbou, keby záujmy konzervatívneho voliča obhajovalo „falošné národovectvo” podpredsedu parlamentu Andreja Danka (SNS) či „prázdne frázy o kresťanstve” od Štefana Harabina.

Zlyhanie hodnôt

Keby si mal konzervatívny volič vyberať medzi Dankom, Harabinom alebo Marianom Kotlebom (Kotlebovci-ĽSNS), predstavovalo by to zlyhanie hodnôt ako rodina, komunita, vlastenectvo, tradície, kresťanské korene a ľudská dôstojnosť.

„Dubovský sa angažoval počas komunizmu v tajnej cirkvi, podpísal protirežimovú výzvu Několik vět, zúčastnil sa Sviečkovej manifestácie, spoluzakladal humanitárnu organizáciu Človek v ohrození, bol aktívny v zápase s mečiarizmom alebo v spore o podobu Ústavu pamäti národa,” uviedla Remišová.

Historik Dubovský sa dostal do povedomia verejnosti aj tým, že podal trestné oznámenie na podpredsedu parlamentu Ľuboša Blahu (Smer-SD) za to, že zamenil vo svojej kancelárii oficiálny portrét prezidentky za portrét kubánskeho komunistického revolucionára a masového vraha Che Guevaru. Remišová informovala, že podporu strany Za ľudí v prezidentských voľbách má aj Igor Matovič.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

O post hlavy štátu sa uchádza v prezidentských voľbách 11 kandidátov. Sú nimi Ivan Korčok, Peter Pellegrini, Igor Matovič, Štefan Harabin, Ján Kubiš, Andrej Danko, Patrik Dubovský, Kriszstian Forró, Marian Kotleba, Róbert Švec a Milan Náhlik. V zozname kandidátov nie je žiadna žena, hoci pôvodne svoju kandidatúru a zber podpisov ohlásili Marta Čurajová a Beáta Janočková. Kandidátku bolo možné podať do polnoci 30. januára. Podmienkou bolo získať aspoň 15-tisíc podpisov od občanov starších ako 18 rokov, alebo minimálne 15 podpisov poslancov Národnej rady SR.

Viac k témam: Kandidát na prezidenta, Prezident SR, Prezidentské voľby na Slovensku 2024
Zdroj: SITA.sk – O post prezidenta sa bude uchádzať aj historik Patrik Dubovský, podľa Remišovej je tým správnym konzervatívnym kandidátom (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *