Novej vláde bude na prsty pozerať aj OĽaNO. Zobudili sme sa do toho, čo avizoval Fico a ideme do pekla, tvrdí Mikulec

12.10.2023 (SITA.sk) –

Pri pohľade na zostavu rodiacej sa koalície je jasné, že spravodlivosť na Slovensku to bude mať v najbližších štyroch rokoch veľmi ťažké.

Hlavný cieľ koalície zla

Ako ďalej uviedol na stredajšej tlačovej besede Michal Šipoš z hnutia OĽaNO a priatelia, hlavným cieľom novej „koalície zla” nebude zvyšovanie úrovne života ľudí na Slovensku, ale zabezpečenie beztrestnosti pre seba a „svojich spolumafiánov”.

Viac o téme: Predčasné voľby na Slovensku 2023

„Dokazujú to sami vo svojom memorande, kde medzi základné ciele ich budúcej vlády zaradili reformu trestného systému. V ich ponímaní je to zosadenie policajného prezidenta, zrušenie Úradu špeciálnej prokuratúry a zametenie všetkých káuz spojených so Smerom-SD, Hlasom-SD a SNS pod koberec,” uviedol Šipoš.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Hnutie OĽaNO a priatelia zároveň ľuďom sľubuje, že sa nevzdá a bude tvrdou a ráznou opozíciou. Podľa Šipošových slov bude extrémne dôležité „pozerať novej vláde na prsty”. Úlohy vyplývajúce z postavenia v opozícii si hnutie chce plniť zodpovedne, k čomu vyzvali aj ďalšie opozičné strany.

Pre koho je peklo určené?

„Zobudili sme sa do toho, čo stredu avizoval Robert Fico (Smer-SD), ideme do pekla. Čo to bude znamenať? Peklo bude pre občanov Slovenska alebo pre novú vládu vzhľadom na ich zodpovednosti a povinnosti či peklo pre trestný a justičný systém?,” pýta sa exminister vnútra Roman Mikulec (OĽaNO a priatelia). Mikulec bude sledovať aj výkon funkcie nového ministra vnútra.

„Z avizovaných mien, ktoré sa spomínajú, ju má údajne zastávať Matúš Šutaj Eštok (Hlas-SD), ktorý bol spájaný s tým, že nosil domov ‚ruličky‘ peňazí a nevedel vysvetliť odkiaľ,” uviedol Mikulec.

Hnutie OĽaNO a priatelia pred parlamentnými voľbami upozorňovalo na to, že vo voľbách môže vyhrať buď mafia, alebo ľudia.

Odpoveďou na to, ktorý scenár sa naplnil, je podľa Gábora Grendela (OĽaNO a priatelia) stredajšie podpísanie memoranda o vytvorení novej vlády medzi stranami Smer-SD, Hlas-SD a SNS.

Viac k témam: exminister vnútra, Memorandum o porozumení, Predčasné voľby na Slovensku 2023, vládna koalícia
Zdroj: SITA.sk – Novej vláde bude na prsty pozerať aj OĽaNO. Zobudili sme sa do toho, čo avizoval Fico a ideme do pekla, tvrdí Mikulec © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *