NAKA zasahovala u šéfa SIS, zadržaní mali byť aj členovia tímu Oblúk

17.8.2023 (SITA.sk) –
aktualizované 17. augusta 8:28

U riaditeľa Slovenskej informačnej služby (SIS) Michala Aláča vo štvrtok zasahovali policajti Národnej kriminálnej agentúry (NAKA). Informáciu priniesol portál pluska.sk s tým, že doma sa ale nenachádzal.

Podľa informácií spomínaného portálu mali byť zadržaní aj niektorí členovia tímu Oblúk, ktorí vyšetrovali údajnú trestnú činnosť elitných príslušníkov NAKA združených okolo vyšetrovateľov Jána Čurillu.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Aktuálne informácie k prípadu Ezechiel 7 (fotografie)

V piatok 11. augusta si NAKA v rámci akcie Ezechiel 7 prišla aj po bývalého policajného prezidenta Tibora Gašpara, ktorý kandiduje v nadchádzajúcich predčasných parlamentných voľbách z deviateho miesta za Smer-SD. Zadržali aj expolicajta Romana Stahla, ktorý viedol napríklad vyšetrovací tím Novinár.

Gašpar bol po zadržaní prepustený v nedeľu 13. augusta, keďže službukonajúci prokurátor sa nestotožnil s návrhom vyšetrovateľa na väzobné stíhanie obvineného. Romana Stahla zase v ten istý deň do väzby nevzal sudca Špecializovaného trestného súdu. Voči rozhodnutiu podal prokurátor sťažnosť, o ktorej bude rozhodovať Najvyšší súd SR.

>>> SPRÁVU AKTUALIZUJEME

Viac k témam: Riaditeľ Slovenskej informačnej služby (SIS), Zásah NAKA
Zdroj: SITA.sk – NAKA zasahovala u šéfa SIS, zadržaní mali byť aj členovia tímu Oblúk © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *