Ministerstvo vnútra vyzýva politikov, aby nešírili dezinformácie ohľadom migrácie, občania Slovenska môžu pokojne spávať

3.9.2023 (SITA.sk) – Ministerstvo vnútra vyzýva politické strany, aby sa zdržali šírenia dezinformácií a nezavádzali spoločnosť ohľadom problému migrácie.

Ako rezort ďalej uviedol, ak chcú politici v tejto veci skutočne pomôcť, dá sa to spoluprácou na konštruktívnom riešení tejto problematiky.

Všetky podozrenia preverujú

„Snažíme sa zabezpečiť dôstojné podmienky pre občanov a cudzincov čakajúcich na spracovanie ich údajov a registráciu. Je to štandardný postup vo všetkých krajinách Európskej únie,“ zdôraznilo ministerstvo.

Zároveň skonštatovalo, že občania Slovenska môžu pokojne spávať. „Vo Veľkom Krtíši a ani na ostatnom území Slovenskej republiky sme neevidovali žiadne narušenie verejného poriadku zo strany týchto osôb. Na všetky podozrenia z narušenia verejného poriadku, spáchanie trestného činu alebo priestupku polícia reaguje a preveruje ich,“ uviedol rezort vnútra.

Vo Veľkom Krtíši podľa ministerstva zriadili prechodné stanovište, ktoré umožňuje zabezpečiť potrebné procesy a kontrolovať prítomnosť cudzincov.

Zdržiavajú sa niekoľko hodín

„Spracovanie ich údajov bude pokračovať zo strany cudzineckej polície. Cieľom je zabezpečiť bezpečnosť občanov a zároveň sprehľadniť migračné procesy,“ vysvetlil rezort s tým, že osoby sa v zariadení zdržiavajú spravidla niekoľko hodín.

„Okrem mobilných toaliet je vyčlenený priestor pre oddych v podobe lehátok a spacákov, najmä pre zraniteľné skupiny cudzincov,“ doplnilo ministerstvo.

Rezort vnútra dodal, že v súvislosti s riešením problému migrácie má v úmysle kombinovať operatívne opatrenia s dlhodobo pripravovanými legislatívnymi zmenami, aby sa dosiahlo efektívne riešenie problému.

Viac k témam: Migranti, Nelegálna migrácia, Utečenci
Zdroj: SITA.sk – Ministerstvo vnútra vyzýva politikov, aby nešírili dezinformácie ohľadom migrácie, občania Slovenska môžu pokojne spávať © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *