Memorandum je len falošný dokument, myslí si SaS a korupcia je základným kameňom koalície

12.10.2023 (SITA.sk) – Memorandum o porozumení, ktoré podpísala strana Smer – sociálna demokracia (Smer-SD), Hlas – sociálna demokracia (Hlas-SD) a Slovenská národná strana (SNS), je len zbytočným a falošným dokumentom.

Dohoda o rozdelení rajónov

Myslí si to strana Sloboda a Solidarita (SaS), ktorej líder Richard Sulík zároveň uviedol, že koalíciu temna nebude spájať žiadne absurdné memorandum, ale práve kšefty a korupcia.

Viac o téme: Predčasné voľby na Slovensku 2023

„Dohoda na rozdelení si rajónov pre kradnutie zohľadňuje realitu terajších dní. Rozkrádanie, prenasledovanie menšín či ohrozenie našej zahraničnopolitickej orientácie budú typickou črtou pre novú vládu,“ tvrdí predseda liberálov. To, že korupcia bude základným kameňom fungovania tejto koalície si myslí aj podpredseda SaS Branislav Gröhling.

Korupcia je silným lepidlom

„Toto je koalícia korupcie. Peter Pellegrini (Hlas-SD) si vrhnutím sa do náručia vysmiateho Roberta Fica (Smer-SD) vybral návrat do minulosti. Slovensko takto odovzdal do rúk skorumpovaných politikov zo Smeru-SD a SNS, a dokazuje, že korupcia je pre túto koalíciu silným lepidlom,“ povedal Gröhling.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Smer, Hlas a SNS podpísali Memorandum o porozumení (fotografie)

Liberáli chcú byť tejto koalícii nekompromisnou opozíciou. Taktiež chcú bojovať proti korupčným kauzám budúcej vlády, ale aj proti ultrakonzervatívnym spiatočníckym návrhom ostatných politikov.

Viac k témam: Memorandum o porozumení, Podpredseda strany SaS, Predčasné voľby na Slovensku 2023, Predseda strany SaS, vládna koalícia
Zdroj: SITA.sk – Memorandum je len falošný dokument, myslí si SaS a korupcia je základným kameňom koalície © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *