Ficova vláda stihla za 100 dní spraviť 100 prešľapov, podľa liberálov ide o likvidáciu právneho štátu (video)

1.2.2024 (SITA.sk) – Vláda Roberta Fica stihla za prvých 100 dní svojej vlády spraviť 100 prešľapov. Tvrdí to strana Sloboda a Solidarita (SaS), ktorá prešľapy spísala do brožúry a zverejnila na svojom webe.

Podľa liberálov 100 dní vlády v praxi znamenalo likvidáciu právneho štátu a demontáž demokracie, o čo sa koalícia naďalej usiluje celou sériou krokov.

Pripomenuli snahu narýchlo pretlačiť v parlamente v skrátenom konaní novelu Trestného zákona, ktorá prináša zníženie trestov za korupciu a ekonomickú trestnú činnosť, ako aj zrušenie Úradu špeciálnej prokuratúry. Minister vnútra navyše avizuje zrušenie Národnej kriminálnej agentúry.

Sme svedkami papalášizmu

Podľa poslanca za SaS Juraja Krúpu sme svedkami papalášizmu, ktorému asistuje aj polícia, keď doteraz nezverejnila videozáznam z nehody podpredsedu parlamentu Andreja Danka (SNS).

Pripomenul, že keď Dušan Dedeček zabil autom piatich ľudí na zastávke v Bratislave, videozáznam bol zverejnený do pár hodín.

V zozname prešľapov vlády je napríklad aj list ministerky kultúry Martiny Šimkovičovej (SNS) českému ministrovi plný gramatických chýb či obraz komunistického vodcu Che Guevaru v kancelárii podpredsedu parlamentu Ľuboša Blahu (Smer-SD) namiesto portrétu prezidentky.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Národné menu pre Slovensko

Líder SaS Richard Sulík pripomenul zníženie ratingu pre Slovensko, zvýšenie dane z divident či zvýšenie 1200 poplatkov, okrem iného za evidenčné číslo vozidla až o dve tretiny.

Zdôraznil, že minister financií predložil rozpočet, na ktorom nie je konsolidačné nič, ale ešte viac zvyšuje výdavky a riziko pre Slovensko, že sa vydá gréckou cestou.

„Andrej Danko sa blisol národným menu pre Slovensko. To je tak pre pobavenie, že aj v tejto vláde sú klauni. Vzniklo tiež úplne zbytočné ministerstvo pre cestovný ruch,“ vymenoval.

Ficov drahý byt

Ako ďalšie prešľapy označil to, že premiér Robert Fico (Smer-SD) si kúpil drahý byt, pričom opäť nevie zdokladovať príjem a „Andrej Danko ožratý na mol nabúral do semaforu”.

Sulík tiež zdôraznil, že človek zodpovedný za miliónové rozkrádanie na MH manažmente Juraj Gedra sa stal šéfom Úradu vlády SR. Pritom to bol práve on, kto podpísal takmer osem miliónov pre právnika Dvoreckého za jedno súdne pojednávanie, kde zastupoval ministerstvo hospodárstva.

Nová politická kultúra

Peter Pellegirni prišiel s ‚novou politickou kultúrou‘, ktorá najprv znamenala obmedzenie médií v parlamente a potom znamenala udusenie parlamentnej demokracie. Pripomína to nielen obdobie mečiarizmu, ale aj komunizmu, keď sa prijímali zásadné veci kabinetným spôsobom a tí, čo boli proti, sa eliminovali,” povedala poslankyňa za SaS a exministerka spravodlivosti Mária Kolíková.

Ako ďalej dodala, ak chce niekto diskusiu, buď je hrubo urážaný, ako študent práva Marek Janiga, alebo je zastrašovaný, ako to urobil minister vnútra voči sudcom a vyšetrovateľom.

Podľa poslankyne Jany Bittó Cigánikovej sa opäť vraciame do čias, keď kriminálnici mali pocit, že sú natoľko chránení, že im prejde aj vražda. Výhrady má aj k vedeniu rezortu zdravotníctva.

Vrchol arogancie

Ministerke Zuzane Dolinkovej (HlaS-SD) vytkla infantilné fotky na Instagrame, kde sa fotila s tortou a korunkou na hlave, ale aj to, že bez ospravedlnenia stiahla fotku, kde držala na rukách bez ochranného odevu predčasne narodené dieťa.

„Ale vrchol arogancie je, že niekto z ministerstva volá a zaujíma sa na lekárku, ktorá na chybu ministerky upozornila,” dodala. Kritizovala tiež zvýšenie zdravotných odvodov bez akejkoľvek zvýšenej hodnoty pre pacientov.

SaS pozýva večer o 18:00 na protest na Námestí SNP v Bratislave a v ďalších slovenských mestách. Opozícia sa zhromaždeniach vyjadruje nespokojnosť s krokmi vlády. Sulík je presvedčený, že dnešný protest nebude posledný.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: Ficova vláda 2023 – 2027 (koalícia Smer-SD Hlas-SD SNS), Novela Trestného zákona, Predseda strany SaS
Zdroj: SITA.sk – Ficova vláda stihla za 100 dní spraviť 100 prešľapov, podľa liberálov ide o likvidáciu právneho štátu (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *