Fico a Kaliňák požiadali Žilinku o využitie paragrafu 363

30.6.2022 (Webnoviny.sk) – Generálneho prokuratúra Maroša Žilinku žiadajú obvinení líder opozičnej strany Smer-sociálna demokracia (Smer-SD) Robert Fico. a bývalý minister vnútra Robert Kaliňák o využitie paragrafu 363 v ich prípadoch. Potvrdil to pre agentúru SITA hovorca generálnej prokuratúry Dalibor Skladan. Ako prvá o tom informovala na svojom webe televízia Markíza.

Skladan uviedol, že Generálnej prokuratúre SR bol 15. júna doručený návrh na postup podľa paragrafu 363 a nasledujúce Trestného poriadku, o ktorom doposiaľ rozhodnuté nebolo. „Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry o sťažnostiach uvádzaných osôb voči uzneseniu o vznesení obvinenia doposiaľ nerozhodol,“ uzavrel.

Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) v rámci akcie Súmrak obvinil Fica, Kaliňáka, Norbert Bödör a Tibora Gašpara pre opakovaný zločin ohrozenia obchodného, bankového, poštového, telekomunikačného a daňového tajomstva. Fico a Kaliňák sú zároveň obvinení zo zločinu založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny a prečinu zneužívania právomoci verejného činiteľa.

Viac k témam: akcia Súmrak, Generálny prokurátor, Paragraf 363 Trestného poriadku, Predseda strany Smer-SD
Zdroj: Webnoviny.sk – Fico a Kaliňák požiadali Žilinku o využitie paragrafu 363 © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *