Dávid Hancko končí v Sparte Praha a mieri do Holandska, oblečie si dres tímu Feyenoord Rotterdam

19.8.2022 (Webnoviny.sk) – Slovenský futbalový obranca Dávid Hancko predsa len opustí českú Spartu Praha a zamieri do holandského Feyenoordu Rotterdam.

Ako informuje portál iDnes.cz, oba kluby sa už na prestupe dvadsaťštyriročného rodáka z Prievidze dohodli a v piatok absolvoval lekársku prehliadku u nového zamestnávateľa.

Do Sparty prišiel z Fiorentiny

Feyenoord údajne zaplatí za Hancka viac ako 8 miliónov eur a ďalšie 2 milióny eur môže pražský klub získať vo forme bonusov. Tie sa odvíjajú od počtu odohraných zápasov a prípadných úspechov v Holandsku.

Hancko prišiel do Sparty Praha v lete 2019 z talianskej Fiorentiny, z hosťovania sa neskôr stal trvalý prestup a zmluvu s českým klubom má platnú až do leta 2024.

V sezóne 2022/2023 odohral slovenský reprezentant plnú minutáž vo všetkých piatich zápasoch. Dokáže nastupovať v strede defenzívnej formácie i na jej ľavom okraji.

Náhrada za argentínskeho beka

Podľa webu ruik.cz s odvolaním sa na FeyenoordReport by mal Hancko nahradiť v zostave holandského klubu argentínskeho beka Marcosa Senesiho.

Dvadsaťpäťročný rodák z Concordie pôsobí vo Feyenoorde od roku 2019, no údajne má namierené do anglickej Premier League k nováčikovi z Bournemouthu.

Viac k témam: Česká Fortuna liga, Eredivisie
Zdroj: Webnoviny.sk – Dávid Hancko končí v Sparte Praha a mieri do Holandska, oblečie si dres tímu Feyenoord Rotterdam © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *