Čo sú piliere udržateľnej firmy? Klimatické záväzky, rozmanitosť aj spravodlivé odmeňovanie

3.2.2023 (Webnoviny.sk) – Spoločnosť Schneider Electric, líder v oblasti digitálnej transformácie energetického manažmentu a automatizácie, získala už po dvanástykrát za sebou miesto v zozname 100 najudržateľnejších korporácií sveta Corporate Knights 2023.

Dobré výsledky v oblasti klimatických a sociálnych záväzkov, ako sú udržateľné príjmy a investície, rodová rozmanitosť a spravodlivé odmeňovanie, pomohli spoločnosti Schneider Electric zabezpečiť vedúcu pozíciu v každoročnom rebríčku pre udržateľnosť zostavovanom výskumnou skupinou Corporate Knights. Index Global 100 je založený na prísnom hodnotení verejných spoločností s príjmami nad 1 miliardu USD. Schneider Electric je jedinou spoločnosťou vo svojej kategórii, ktorá sa od roku 2012 každoročne umiestňuje v rebríčku Global 100. Spoločnosť Corporate Knights ju v roku 2021 označila za najudržateľnejšiu korporáciu na svete.

Tento úspech nadväzuje na predchádzajúce oznámenie spoločnosti Schneider Electric, ktorá získala najvyššie hodnotenie v oblasti životného prostredia, spoločnosti a riadenia (ESG) od agentúr Standard & Poor’s, CDP a Moody’s ESG Solutions za svoje vplyvy na udržateľnosť a osvedčené postupy. Napríklad klimatická stratégia spoločnosti Schneider Electric a jej záväzok k environmentálnej transparentnosti boli ako jedny z prvých potvrdené v súlade so štandardom SBTi Corporate Net-Zero v polovici roka 2022.

Schneider Electric je tiež len jedným z 19 podnikových príjemcov tohtoročnej pečate Terra Carta, ktorou sa oceňujú globálne spoločnosti, ktoré sú hnacou silou inovácií, preukazujú odhodlanie a získavajú dynamiku smerom k skutočne udržateľným trhom. Pečať je súčasťou Iniciatívy za udržateľné trhy, ktorú Jeho Veličenstvo kráľ Karol III. založil v januári 2021, keď bol princom z Walesu, s cieľom povzbudiť súkromný sektor, aby prijal naliehavejšie opatrenia v oblasti zmeny klímy.

“Odštartovať rok 2023 s týmito úspechmi v oblasti udržateľnosti je skutočne povzbudzujúce,” hovorí Gwenaelle Avice-Huet, riaditeľka pre stratégiu a udržateľnosť spoločnosti Schneider Electric. “Ukazuje sa, že dôslednosť, odhodlanie a konkrétny vplyv nezostávajú nepovšimnuté a slúžia ako pripomienka, že spoločnosti ako my a naši kolegovia z Global 100, menia veci k lepšiemu na všetkých úrovniach, v podnikaní a prostredníctvom našich environmentálnych, sociálnych a ekonomických vplyvov.”

Informačný servis

Viac k témam: Klíma, PR, Schneider Electric
Zdroj: Webnoviny.sk – Čo sú piliere udržateľnej firmy? Klimatické záväzky, rozmanitosť aj spravodlivé odmeňovanie © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *