Bittó Cigániková kritizuje Tabák a Hatrákovú za podržanie Fica. Zemanová sa pýta, či má ešte koalícia zmysel

4.5.2022 (Webnoviny.sk) – Hlasovanie o súhlase s väzbou Roberta Fica (Smer-SD) bude určite predmetom diskusie medzi koaličnými lídrami a bude načase si povedať, aké priority má táto koalícia a či má ešte zmysel.

Hnutie Sme rodina sa zdržalo

Na tlačovej besede to vyhlásila predsedníčka poslaneckého klubu strany Sloboda a Solidarita (SaS) Anna Zemanová po tom, čo parlament nevyhovej žiadosti generálnej prokuratúry a nevydal Fica na väzobné stíhanie.

Pri hlasovaní sa zdržal celý klub Sme rodina. Rovnako sa zdržala poslankyňa Katarína Hatráková (OĽaNO) a poslankyňa Romana Tabák (OĽaNO) nehlasovala, ale bola prítomná.

Hatráková a Tabák podržali Fica

Poslankyňa Jana Bittó Cigániková (SaS) vyhlásila, že Sme rodina by nemala byť v koalícii a že je to jej osobný názor. „Sme rodine je príťažou,” povedala.

O poslankyniach Tabák a Hatrákovej sa Bittó Cigániková vyjadrila, že sa hanbí za ne po tom, čo sa rozhodli podržať Fica. „Takto to vyzerá, keď na kandidátku dávame niekoho, kto ide okolo,” poznamenala Bittó Cigániková.

Poslanec Alojz Baránik (SaS) v súvislosti s vyjadrením Fica, že je ochotný sa podrobiť trestnému stíhaniu vyhlásil, že Fico bude naťahovať celý proces, až kým skončí súčasná koalícia. Potom môže byť podľa Baránika pokojne zrušený Špecializovaný trestný súd a „celé jeho obvinenie pôjde do stratena“.

Viac k témam: kauza Súmrak, Obvinenie Roberta Fica a Roberta Kaliňáka, Predseda strany Smer-SD, Rokovanie NR SR
Zdroj: Webnoviny.sk – Bittó Cigániková kritizuje Tabák a Hatrákovú za podržanie Fica. Zemanová sa pýta, či má ešte koalícia zmysel © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *