Zomrel známy fotograf Ctibor Bachratý, mal 68 rokov

28.8.2023 (SITA.sk) – Fotograf Ctibor Bachratý zomrel 27. augusta vo veku 68 rokov. Informuje o tom na svojej webstránke Ministerstvo kultúry (MK) SR. Bachratý fotografoval tanečné, hudobné i divadelné predstavenia na Slovensku aj v Čechách.

„Ctibor Bachratý sa narodil v roku 1955 v Cíferi a študoval na Slovenskej vysokej škole technickej v Bratislave. Jeho prvé fotografie vznikli na koncertoch Collegium Musicum, keď mal šestnásť rokov,” píše rezort kultúry a dopĺňa, že patril medzi hlavných fotografov Slovenského národného divadla.

Fotieval aj Medzinárodný festival Divadelná Nitra, festival Bratislava v pohybe, či hudobný festival Pohoda a Art Film v Trenčianskych Tepliciach.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Bachratý sa podľa MK SR priatelil i so súčasnou šéfkou rezortu Silviou Hroncovou.

„Ctibor patril medzi naše výnimočné a osvietené umelecké osobnosti. Miloval kultúru, umenie, divadlo, tanec… Vo svojich fotografických prácach dokázal zachytiť výnimočné okamihy divadelných predstavení, koncertov či vernisáží. S Ctiborom sme sa poznali desiatky rokov a spolupracovali sme na mnohých výstavných projektoch. Bola radosť byť v jeho prítomnosti a pracovať s ním,” zaspomínala si Hroncová. „Odchádza výnimočný profesionál s veľkým srdcom. Bude nám veľmi chýbať. Drahý Ctibor, veľmi ďakujeme,“ dodala.

Viac k témam: Úmrtie
Zdroj: SITA.sk – Zomrel známy fotograf Ctibor Bachratý, mal 68 rokov © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *