Žilinka diskutoval s ukrajinskými akademikmi aj o trendoch trestného zákonodarstva

23.10.2023 (SITA.sk) – O trendoch trestného zákonodarstva, ako aj o ďalších záležitostiach diskutoval v pondelok generálny prokurátor Maroš Žilinka s rektorom Univerzity Komenského v Bratislave Marekom Števčekom, dekanom Právnickej fakulty UK Eduardom Burdom a ich ukrajinskými kolegami, konkrétne dekanom Právnickej fakulty Užhorodskej národnej univerzity Jaroslavom Lazurom a rektorom Národnej právnickej univerzity Jaroslava Múdreho v Charkove a akademikom Národnej akadémie právnických vied Ukrajiny Anatolijom Hetmanom. Generálna prokuratúra SR o tom informovala na svojej internetovej stránke.

S vysokými zástupcami akademickej obce generálny prokurátor SR diskutoval o aktuálnych právnických výzvach, medzinárodnej právnej spolupráci, trendoch trestného zákonodarstva, možnostiach vedeckej spolupráce, ako aj o dôležitosti výchovy adeptov právnického povolania a vzdelávania založeného na spojení teórie a praxe,“ uviedla prokuratúra.

Viac k témam: Diskusia odborníkov, Generálny prokurátor SR
Zdroj: SITA.sk – Žilinka diskutoval s ukrajinskými akademikmi aj o trendoch trestného zákonodarstva © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *