Zemetrasenia v juhozápadnej Číne spôsobili straty na životoch, otrasy tiež poškodili budovy

1.6.2022 (Webnoviny.sk) – Najmenej štyria ľudia zomreli po zemetraseniach v juhozápadnej Číne. Štrnásť osôb utrpelo zranenia, najmenej jedna vážne, uviedla štátna televízia CCTV na svojej webstránke. Všetci mŕtvi a zranení pochádzajú z okresu Pao-sing v provincii S’-čchuan. Otrasy tiež poškodili budovy.

Centrum čínskej siete pre zemetrasenia uviedlo, že zemetrasenie s magnitúdom 6,1, ktoré vyšlo z hĺbky 17 kilometrov, udrelo v meste Ja-an zhruba, 110 kilometrov juhozápadne od provinčného hlavného mesta Čcheng-tu. O tri minúty neskôr v Ja-ane nasledovalo zemetrasenie s magnitúdom 4,5, informovala štátna tlačová agentúra Sin-chua.

Požiarna služba v provincii S’-čchuan uviedla, že zemetrasenie poškodilo niekoľko domov a na miesto vyšlo viac ako 1 400 záchranárov. Železnica v oblasti je podľa prevádzkovateľa na niektorých úsekoch uzavretá, čo spôsobuje meškanie osobných vlakov.

Televízia CGTN, medzinárodná verzia CCTV, s odvolaním sa na provinčných predstaviteľov informovala, že prvé zemetrasenie bolo dotrasom zemetrasenia s magnitúdom 7,0 z roku 2013, ktoré zabilo 196 ľudí.

Viac k témam: Úmrtia, Zemetrasenie, Zranenia
Zdroj: Webnoviny.sk – Zemetrasenia v juhozápadnej Číne spôsobili straty na životoch, otrasy tiež poškodili budovy © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *