Zelenskyj: Ukrajina nemá nič s haváriou lietadla, pri ktorej zrejme zomrel Prigožin

24.8.2023 (SITA.sk) – Ukrajina podľa jej prezidenta nemá nič s haváriou lietadla, pri ktorej pravdepodobne zomrel zakladateľ žoldnierskej organizácie Wagnerova skupina Jevgenij Prigožin. Informuje o tom spravodajský portál CNN.

„S touto situáciou nemáme nič. To je isté. Ale myslím si, že všetci si uvedomujú, kto má,“ povedal Zelenskyj počas tlačovej konferencie s portugalskou hlavou štátu Marcelom Rebelo de Sousom, ktorý pricestoval do Kyjeva. Podrobnosti neposkytol.

Lietadlo s desiatimi ľuďmi na palube, pravdepodobne vrátane Prigožina, havarovalo v stredu v Tverskej oblasti severne od Moskvy. Nikto nehodu neprežil. Incident sa stal pár mesiacov po tom, čo Prigožin viedol krátku vzburu voči ruskému vojenskému veleniu. Kremeľ ani ruský prezident Vladimir Putin sa k havárii zatiaľ nevyjadrili.

Zobraziť fotogalériu k článku:
V Rusku sa zrútilo lietadlo, na zozname cestujúcich bol aj Prigožin (fotografie)

Viac k témam: Havária lietadla, Ruský prezident, šéf wagnerovej skupiny, Ukrajinský prezident, Vzbura v Rusku – Jevgenij Prigožin (wagnerovci), Wagnerova skupina
Zdroj: SITA.sk – Zelenskyj: Ukrajina nemá nič s haváriou lietadla, pri ktorej zrejme zomrel Prigožin © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *