Závidieť Ukrajincom dávku v hmotnej núdzi je cynizmus, odkazuje polícia slovenským konšpirátorom

15.3.2022 (Webnoviny.sk) – Závidieť ľuďom, ktorým zbombardovali dom, zabili príbuzného alebo prišli o celý majetok dávku v hmotnej núdzi vo výške 69 eur je doslova cynizmus. Na webe „Hoaxy a podvody – Polícia SR” to konštatuje policajný zbor SR. Reaguje tak na jednotlivcov na sociálnej sieti, ktorí permanentne argumentujú v zmysle „A čo my?”.

„Samozrejme, nedá sa nesúhlasiť s tým, že by sa slovenská vláda mala starať o naše vlastné problémy. Rozoberať ale cenu potravín a humanitárnu pomoc v porovnaní s tým, čo zažívajú občania Ukrajiny, je doslova cynizmus,” zdôraznila polícia.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Policajti v tejto súvislosti pripomínajú, že proruské kanály sa stoj čo stoj snažia oslabiť vlnu solidarity Slovákov k utečencom z Ukrajiny. „Snažia sa vytvoriť informačný chaos a šíriť nenávisť. Rozdelenou spoločnosťou sa totiž šíria hoaxy jedna radosť,” uvádza polícia.

Slovenskí konšpirátori si podľa policajtov prvé dni nevedeli dať rady. „Čakali na inštrukcie z východu a tie prišli. Tento typ hoaxov a propagandy sa snaží nahovoriť, že vojenská agresia Ruska voči Ukrajine sa Slovenska netýka,” dodala polícia.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Hoaxy, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Závidieť Ukrajincom dávku v hmotnej núdzi je cynizmus, odkazuje polícia slovenským konšpirátorom © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *