Zať Borisa Jeľcina už pre Putina nepracuje, dôvodom môže byť jeho nesúhlas s inváziou na Ukrajinu

2.6.2022 (Webnoviny.sk) – Zať bývalého ruského prezidenta Borisa Jeľcina skončil na pozícii neplateného poradcu prezidenta Vladimira Putina, potvrdil hovorca Kremľa Dmitrij Peskov. Informuje o tom spravodajský portál CNN.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Dôvody odchodu drží Kremeľ v tajnosti

Peskov správu potvrdil v pravidelnom telefonáte s novinármi, keď sa ho spýtali, či je pravda, že Valentin Jumašev, ktorý je manželom Jeľcinovej mladšej dcéry Tatiany, už nie je Putinovým poradcom.

„Áno, môžem potvrdiť, že asi pred mesiacom prestal byť pro bono poradcom,“ skonštatoval Peskov. Dodal, že sa rozhodli nevydávať oficiálny dokument na webstránke Kremľa, pretože to nebolo potrebné. Neuviedol však, prečo Jumašev z postu odišiel.

Borisova dcéra odmieta vojnu

Boris Jeľcin v auguste 1999 vymenoval Putina za premiéra, a keď 31. decembra 1999 abdikoval, stal sa Putin úradujúcim prezidentom. V nasledujúcich rokoch zostal Putin blízky Jeľcinovej rodine.

Jumaševova dcéra Maria 24. februára, keď Rusko zaútočilo na Ukrajinu, na sociálnych sieťach zverejnila obrázok ukrajinskej vlajky s komentárom „nie vojne“ a emodži znázorňujúcim zlomené srdce.

Viac k témam: Poradca, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Zať Borisa Jeľcina už pre Putina nepracuje, dôvodom môže byť jeho nesúhlas s inváziou na Ukrajinu © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *