Začal sa policajný prevrat, reagoval Fico na zásah u šéfa SIS Aláča a avizoval mimoriadnu schôdzu (video)

17.8.2023 (SITA.sk) –
aktualizované 17. augusta, 10:34

Predseda strany Smer – sociálna demokracia (Smer-SD) Robert Fico je presvedčený, že sa začal pokus o policajný prevrat. Tento prevrat by mal mať podľa Fica plnú podporu špeciálneho prokurátora Daniela Lipšica, premiéra a ministra vnútra v demisii Ľudovíta Ódora, a tiež prezidentky Zuzany Čaputovej.

Likvidácia vyšetrovateľov a dôkazov

Predseda Smeru to uviedol v statuse na sociálnej sieti. Fico je toho názoru, že cieľom prevratu by malo byť získanie plnej kontroly nad Slovenskou informačnou službou (SIS), Národným bezpečnostným úradom (NBÚ) a rovnako aj likvidácia vyšetrovateľov a dôkazov, ktoré sú k dispozícii proti skupine vyšetrovateľov Národnej kriminálnej agentúry (NAKA), tzv. čurillovcov.

„Čaputová ako predstaviteľka PS si spolu s Lipšicom urobili z PZ SR politickú stranu, ktorú šesť týždňov pred voľbami pod vedením predsedu tejto strany Štefana Harmana pustili do predvolebného ringu a tak otvorili nevídanú kapitolu moderných slovenských dejín. Toto je sabotáž, útok na základy SR a tentokrát už otvorene hovorím, že za toto budú musieť niesť nielen politickú, ale aj trestnoprávnu zodpovednosť,“ napísal predseda strany Smer.

Strana zvolá mimoriadnu schôdzu

Predseda strany Smer-SD zároveň na tlačovej besede informoval, že strana zvolá mimoriadnu schôdzu Národnej rady (NR) SR.

„Budem veľmi čakať, ako sa postavia ostatní poslanci národnej rady k tejto nevídanej situácii,” uviedol predseda Smeru. Fico tiež apeloval na ostatné politické sily, aby sa pripojili k iniciatíve Smeru na zvolanie mimoriadnej schôdze parlamentu.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: Mimoriadna schôdza parlamentu, Pokus o prevrat, Polícia, Predseda strany Smer-SD, Premiér Slovenskej republiky, Prezidentka SR, Riaditeľ Slovenskej informačnej služby (SIS), Špeciálny prokurátor, Zásah NAKA
Zdroj: SITA.sk – Začal sa policajný prevrat, reagoval Fico na zásah u šéfa SIS Aláča a avizoval mimoriadnu schôdzu (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *